• In English
 • Ірина Фріз відвідала «Бандерівський схрон» - унікальний Центр для ветеранів
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 29 березня 2019 року о 17:29

  Під час робочої поїздки в Івано-Франківську область Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз відвідала унікальний Центр для учасників АТО та їхніх сімей "Бандерівський Схрон".

  Центр є реабілітаційним закладом, де отримують допомогу та підтримку наші воїни з найважчими діагнозами, зокрема й ті, хто страждає від ПТСР. Крім того це єдиний в Україні Центр, який спеціалізується на лікуванні залежностей. Тут з ветеранами працюють психологи та лікарі психіатри. Ще однією особливістю Центру є те, що тут застосовують, поміж інших, трудову реабілітацію. Для цього побудували і за місяць планують запустити роботу столярної та гончарної майстерні, невеличке кавове виробництво, де каву смажать та фасують у фірмові пакети «Кава зі схрону».

  Одночасно в Центрі може знаходитись до тридцяти ветеранів, які потребують допомоги. Важливим є те, що ті хто постраждав від війни, мають можливість тут отримати й духовну підтримку. Поруч з Центром є храм, в якому настоятель завжди відкритий і готовий до спілкування із ветеранами.

  «Бандерівський схрон» - це дійсно унікальний проект, про який знають навіть в США. Держава має і зобов’язана підтримувати такі реабілітаційні центри як на проектній основі як громадський проект, так і на інформаційній. Саме це ми будемо робити, а також триматимемо у фокусі наших благодійників з діаспори питання щодо підтримки «Бандерівського схрону», - заявила Ірина Фріз.