• In English
 • Ірина Фріз: Ветеранська спільнота в областях має бути залучена до всіх процесів, ініційованих державою, та отримувати підтримку та допомогу
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 26 травня 2019 року о 10:12

  Ветеранська спільнота в областях має бути залучена до всіх процесів, ініційованих державою, та отримувати підтримку та допомогу. Про це йшлося під час робочої поїздки Міністра у справах ветеранів Ірини Фріз до Тернопільської області.

  У рамках візиту вона взяла участь у засіданні Ради підтримки учасників АТО/ООС, що відбулася в Тернопільській облдержадміністрації. Основні питання, які піднімалися на цій зустрічі спільно з керівництвом області, ветеранами, волонтерами та представниками громадських організацій – це надання медичних послуг, сімейної реабілітації, психологічної допомоги і підтримки, забезпечення житлом та землею.

  «Наразі Міністерство формує територіальні органи в регіонах. Тож я сподіваюсь, що на Тернопільщині, як і в інших областях, ці посади займуть дійсно фахові та небайдужі люди, які зможуть якісно співпрацювати не лише з місцевими органами влади, а й охоплювати увагою всіх ветеранів цього регіону, співпрацювати із місцевими громадськими організаціями та спілками», - наголосила Ірина Фріз.

  Заступник Міністра Оксана Гаврилюк, яка також взяла участь у засіданні, додала, що наразі Мінветеранів працює над створенням в областях єдиних ветеранських просторів.

  «Ветеранський простір – це своєрідний хаб, де ветерани та члени їхніх родин зможуть отримати комплексну підтримку та допомогу, якої потребуватимуть. Це має бути комфортний простір, куди приємно і корисно прийти задля консультації, допомоги та просто соціалізації, якщо в ній відчуватиметься потреба», - додала Оксана Гаврилюк.

  Також очільниця відомства розповіла про ініціативу створення Єдиного державного реєстру, який буде містити не лише базу даних ветеранів, а й інформацію щодо їхніх потреб та статистику по їх задоволення.

  У свою чергу, голова Тернопільської ОДА Степан Барна поінформував, що Тернопільщина відкрита для багатьох ініціатив, а більшість із них уже підтримала. «Серед них – лікування, реабілітація та оздоровлення учасників бойових дій та їхніх дітей, надання добровольцям статусу УБД та підтримка родин загиблих на східному фронті та Героїв Небесної Сотні», - розповів Степан Барна.

  За результатами засідання, відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Тернопільською ОДА та Міністерством у справах ветеранів.