• In English
 • Інтерв'ю заступника Міністра фінансів Романа Єрмоличева для видання "Ufond" (01.06.2021)
  Міністерство фінансів України, опубліковано 01 червня 2021 року о 11:09

  Про Програму медгарантій та державне фінансування окремих галузей медицини розповідає в інтерв'ю виданню «Ufond» заступник Міністра фінансів України Роман Єрмоличев.

  Романе Володимировичу, скажіть, як і в якому обсязі у 2021 році здійснюється державне фінансування компенсації втрати слуху у дітей?

  Насамперед я б хотів звернути увагу на те, що у 2021 році фінансування компенсації втрати слуху було продовжено, адже фактично комплексне розвʼязання цієї проблеми було розпочато ще у 2018 році, коли Міністерство фінансів ініціювало опіку над цим напрямом. Ще декілька років тому була велика потреба у цих спеціалізованих медичних послугах, тому що державні кошти на слухопротезування не були передбачені бюджетом, водночас черга на операцію становила близько 400 ‒ 450 осіб. Якщо додати до проблеми відсутності фінансування ще й обґрунтовані медичні рекомендації про необхідність своєчасної компенсації порушення слуху у дітей (наприклад, граничний строк медичного втручання з урахуванням реабілітації дитини та успішної соціальної адаптації ‒ до 5 років)... А отже, ми розуміли, що цю потребу треба вирішувати на державному рівні якомога швидше. Тож це дійсно була ініціатива Мінфіну у 2018 році ‒ виділити кошти та профінансувати потреби всіх, хто на той час перебував у черзі.

  Зрозуміло, що не все вдавалося одразу: протягом декількох років ми співпрацювали з Національною академією медичних наук України та Інститутом отоларингології ім. проф. О. С. Коломійченка НАМН України. Майже щотижня представники Мінфіну проводили наради щодо вирішення поточних питань з фаховими спеціалістами галузі, і ось, нарешті, спільними зусиллями ми налагодили цей процес в Україні. Варто зауважити, що в бюджеті 2021 року передбачено 360 млн гривень державних коштів на імплантаційне слухопротезування для дітей та дорослих, які перебувають у черзі.

  Тобто програма фінансування покриває також громадян віком від 18 років?

  Протягом останніх двох років фінансування компенсації втрати слуху закривається як стосовно дітей, так і дорослих. Ціна кохлеарних імплантів, що стимулюють електричними імпульсами волокна слухового нерва, є досить високою ‒ один апарат коштує близько 750 тисяч гривень; мовний процесор, який передає імпульси (звуки) безпосередньо на кохлеарний імплант, коштує 285 тисяч гривень. Ми розуміємо, що для людей це непосильні суми, а отже, завдання держави ‒ забезпечити фінансову допомогу своїм громадянам. Тільки у 2021 році було прооперовано 58 дітей і 21 дорослого, а також додатково були видані мовні процесори для системи кохлеарної імплантації 35-ти дітям та 7-ми дорослим. І, якщо говорити про чергу, то наразі вона складається з 56 дітей і 80 дорослих на кохлеарну імплантацію і 41 дитину та 5 дорослих на забезпечення мовними процесорами. Порівнюючи цифри, які були декілька років тому, це вже не 450 осіб. Але тут також треба зауважити, що черга формується не тому, що Мінфін не може забезпечити “миттєве” фінансування слухопротезування для всіх і одразу, а тому, що за медичними показаннями людина в черзі потребує ретельної діагностики. Отже, лікарям потрібно близько пів року, щоб зібрати анамнез, дослідити пацієнта, перевірити, чи приживеться імплант і тільки після цього прооперувати.

  Зрозуміло, що благодійні фонди й зараз дотичні до питань слухопротезування. Однак декілька років тому майже весь обсяг фінансування знаходився у зоні відповідальності благодійників і меценатів. Станом на сьогодні ця проблема вирішена Урядом, і наразі благодійні організації можуть більше сконцентруватися на інших напрямах допомоги.

  Детальніше з оригіналом повідомлення можна ознайомитись на офіційному сайті Мінфіну:

  https://www.mof.gov.ua/uk/news/interviu_zastupnika_ministra_finansiv_romana_iermolicheva_dlia_vidannia_ufond_01062021-2900