• In English
 • Інтерв’ю Міністра фінансів Сергія Марченка для видання "Сьогодні", 03.03.2021 р.
  Міністерство фінансів України, опубліковано 03 березня 2021 року о 19:45

  В інтерв'ю "Сьогодні" Міністр розповів про те, як продовжуються переговори з МВФ щодо кредиту, яким буде 2021 рік для економіки України, що може перешкодити виконати бюджет і як змінюється структура Мінфіну.

  Інтерв'ю підсумкове: нинішній склад Кабінету Міністрів працює вже рік. І в ці дні, коли підбивають підсумки, тема фінансів звучить частіше за інші.

  - Деякі економісти кажуть, що через паузи у відносинах з МВФ можуть початися проблеми з соціальними виплатами в другій половині року. Це так?

  - Бюджет збалансований, ми його виконуємо. За підсумками січня навіть перевиконали по доходах на 3,5 млрд грн. Лютий теж виконаний по доходах на 103,2%. Думаю, до кінця року тренд збережеться.

  Програма з МВФ нам потрібна, щоб забезпечити джерела покриття зовнішніх запозичень. При цьому ми не розглядаємо варіанти, при яких доведеться зупиняти будь-які соціальні виплати. Навіть теоретично це виключено.

  - Але всі прогнози, розрахунки робилися з допущенням про продовження співпраці з МВФ. А співпраці поки що, можна сказати, немає.

  - Вона є. З грудня до лютого в Україні працювала оціночна місія МВФ щодо перегляду програми. Ми досі погоджуємо параметри майбутніх зобов'язань і виконання існуючих параметрів. У нас триває нормальна дискусія з ключових питань. Ніяких критичних акцентів з жодного питання немає.

  Зазначу, що онлайн-місія має певну специфіку. Думаю, в форматі офлайн ми б за два тижні постійної комунікації з експертами знайшли рішення швидше, ніж через монітор. Але ми продовжуємо роботу.

  Детальніше - на сайті Мінфіну:

  частина 1

  частина 2.