• In English
 • Інтерв’ю Міністра фінансів Сергія Марченка для «ЛІГА. Фінанси», 23.04.2020
  Міністерство фінансів України, опубліковано 23 квітня 2020 року о 13:37

  Міністр фінансів України Сергій Марченко: "Треба будувати податкову систему, яка дозволила б бізнесу розвиватися"

  - Майже рік тому ви залишили посаду заступника голови Адміністрації Президента Петра Порошенка, зараз повернулися до влади. Чим займалися увесь цей час?

  - За цей час я отримав досвід участі у парламентських виборах, надавав експертні консультації з питань фінансової, бюджетної, податкової політики. Провів багато часу із сім’єю, компенсуючи дефіцит, накопичений за час роботи в Мінфіні і в АП. А далі - було запрошення на співбесіди.

  - Коли саме почали запрошувати?

  - Приблизно за тиждень до призначення.

  - Тобто до цього з новою владою ви взагалі не контактували?

  - Були певні пропозиції від Гончарука. У нас із ним були деякі ціннісні розбіжності. Тож я відмовився.

  - Як відбувалась співбесіда?

  - Була розмова у Офісі Президента. Далі була зустріч з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і ми спілкувались уже з ним. Крім того, була співбесіда з Президентом.

  - Вам відразу дали зрозуміти, що бачать у вас заміну Ігореві Уманському?

  - Я був готовий брати на себе відповідальність за умови, що спочатку буде вирішено питання «А» із чинним Міністром фінансів, а вже тоді можна переходити до питання «Б» із моїм можливим призначенням.

  - Вас мала б збентежити ця ситуація: Уманський не пропрацював й місяця, як його відправили у відставку. Шмигаль вам пояснював, чому так сталося?

  - Я задав це питання. З відповіді можна зрозуміти, що це питання очікувань один від одного і взаємовідносин двох людей. Детальніше не коментуватиму це.

  - Чи правильно ми розуміємо, що, на відміну від Гончарука, зі Шмигалем у вас немає ціннісних розходжень?

  - У Гончарука був чіткий набір меседжів: "маленька держава", дерегуляція, приватизація, інвестиції. Заглиблюючись в деталі, із деякими речами я не міг погодитися.

  Історія чинного Прем’єра інша. Він прийшов до влади як кризовий менеджер, якому треба реагувати на виклики. Якраз тоді вирішувалося питання запровадження карантину, йшлося про сценарій, за яким Україну накриє серйозна епідемічна хвиля. На щастя, ці прогнози не справдилися.

  Звісно, у Прем’єра є бачення подальшого розвитку ситуації, і я його поділяю. Він займає державницьку позицію, має відповідний професійний досвід. Це людина, з якою можна працювати.

  - Ви стали Міністром у розпал бюджетного процесу. Проект, який був прийнятий Верховною Радою у другому читанні – хто його написав?

  - Основа розроблялась Мінфіном, який тоді очолював Уманський. Далі проект коригував Прем’єр, який дійсно дуже глибоко опрацьовував документ. Я зайшов у процес на етапі обговорення проекту у бюджетному комітеті. Моєю задачею було прийняти бюджет якомога швидше з мінімальними балансовими втратами.

  Повний текст інтерв'ю /за посиланням/