• In English
  • Інспектори Держгеокадастру Миколаївщини з початку року нарахували майже 1,3 млн грн шкоди за порушення земельного законодавства

    Державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області з початку 2019 року здійснили 327 перевірок з питань дотримання вимог земельного законодавства користувачами, власниками земельних ділянок, органами виконавчої влади й місцевого самоврядування в різних районах Миколаївської області.

    У ході перевірок фахівці виявили 138 порушень земельного законодавства, вчинених на землях загальною площею 1,9 тис. гектара. Державні інспектори встановили 88 фактів самовільного зайняття земельної ділянки загальною площею 880,53 га, один випадок несвоєчасного повернення земельних ділянок, які були надані в оренду, загальною площею 6,7 га, одне порушення, що полягає у відхиленні від проектів землеустрою при використанні земельних ділянок площею 70 гектарів. Крім того, зафіксовано 8 фактів нецільового використання земельних ділянок площею 104 га та 22 порушення адміністративного законодавства щодо невиконання приписів про усунення встановлених раніше порушень.

    За результатами перевірок винесено 123 постанови про адміністративні стягнення на загальну суму 26,37 тис. гривень.

    Зважаючи на виявлені порушення, державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області нарахували розмір заподіяної шкоди державі на суму майже 1,3 млн грн, із якої понад 976 тис. грн порушники сплатили добровільно.