• In English
 • Індексація пенсій відбудеться з 1 березня — рішення Уряду
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 23 лютого 2024 року о 12:55

  Уряд під час засідання 23 лютого ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня цього року. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  «Це вже третя індексація за час повномасштабної війни. Пенсії буде підвищено майже на 8%. Середній розмір підвищення складе 322 грн, а середня пенсія зросте до 5 717 грн», — зазначив очільник Уряду.

  Як зауважив Прем’єр-міністр, розмір підвищення вираховується на основі інфляції та зростання середньої зарплати в Україні. 

  Індексація, за його словами, торкнеться більше 10 мільйонів українців. 9,5 млн цивільних пенсіонерів, майже 600 тисяч пенсіонерів силових відомств, майже 100 тисяч “чорнобильців”.

  Крім того, з 1 квітня буде автоматичний перерахунок пенсій для 654 тисяч працюючих пенсіонерів з урахуванням оновленого страхового стажу. Також у 2024 році, вдруге поспіль, буде здійснено індексацію найнижчих пенсій. 

  «Тобто, попри всі виклики, попри всі труднощі, ми продовжуємо підтримувати наших людей. Не просто проводимо індексацію, але і розширюємо її периметр», — наголосив Денис Шмигаль.

  Індексація пенсій відбудеться з 1 березня — рішення Уряду