• In English
 • Ігор Клименко: російська вибухівка ледь не щодня призводить до травмувань чи загибелі людей
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 04 листопада 2023 року о 16:50

  У своєму офіційному Telegram-каналі Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко поінформував, що з початку повномасштабного вторгнення рф піротехніки ДСНС знешкодили вже близько 450 тисяч вибухонебезпечних предметів і 3 тисячі авіабомб. 

  "На жаль, міни та інші вибухонебезпечні предмети забирають і життя саперів. За час повномасштабного вторгнення загинув 21 сапер ДСНС, ще 77 травмовано", — зазначив Міністр.

  Ігор Клименко розповів, що завдяки міжнародній допомозі у ДСНС наразі функціонують 17 машин механізованого розмінування. Ця техніка в рази прискорює процес розмінування і вже очистила 456 га, але головне – захищає піротехніків і зберігає їхні життя.

  Так, лише минулого місяця вдалося уникнути можливих трагедій: техніка отримала пошкодження, але людей не зачепило. 

  Зокрема, на Харківщині під час робіт з розмінування ліній електропередач в Ізюмському районі дві машини механізованого розмінування підірвалися на мінах.

  "Техніку можна відремонтувати або замінити, тоді як життя кожної людини – єдине. Масштаби агресії рф та, як наслідок, замінування потребують більшої кількості спеціальної техніки. Діалог з іноземними партнерами щодо потреб у сфері розмінування безперервно триває. Разом ми можемо більше", — резюмував Глава МВС.