• In English
 • Ігор Жданов: Тема зайнятості молоді, підтримки її кар'єрного розвитку є важливим пріоритетом для Уряду України
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 10 квітня 2019 року о 12:57

  Міністр молоді та спорту Ігор Жданов на Восьмому Молодіжному форумі ЕКОСОР ООН «Молодь: посилена, залучена та рівна» виступив із доповіддю про молодіжне працевлаштування в Україні.

  «Для Уряду України тема зайнятості молоді, підтримки для отримання знань і навичок, важливих для кар'єрного розвитку кожної молодої людини, є важливим пріоритетом. В Україні рівень безробіття серед молоді дорівнює приблизно 18%. Це, в тому числі, спричинено такими ключовими факторами:

  - «розривом» між тими навичками, які надає освіта, і тими, які очікують роботодавці;

  - велика кількість молодих внутрішньо переміщених осіб внаслідок окупації Автономної Республіки Крим та військової агресії Російської Федерації на сході України. З метою розширення можливостей працевлаштування молоді Міністерство молоді та спорту у партнерстві з Фондом народонаселення ООН, центром Корпоративної соціальної відповідальності започаткувало український «Пакт заради молоді-2020» як частину європейської ініціативи.

  Міністр наголосив, що Пакт є унікальною платформою для діалогу між різними зацікавленими сторонами задля вирішення проблем безробіття молоді, яка об'єднує представників держави, бізнесу та навчального сектору.

  Сьогодні ініціатива «Пакт заради молоді-2020» є однією з найбільш ефективних у Європі. Вона об'єднала понад 120 компаній з майже всіх регіонів України. Вони спільно створили більше 32 000 місць для стажування і роботи молоді, 600 партнерських відносин з освітнім сектором, здійснено наставництво 1 700 молодим людям.

  «Ми повністю розуміємо, що зайнятість молоді є міжгалузевим питанням. Щоб гарантувати гідну роботу молоді, ми повинні співпрацювати з різними партнерами. З цією метою і в рамках Пакту ми ініціювали розробку «Національного плану дій з питань зайнятості молоді». Цей документ об'єднує рекомендації та стратегічні проекти, які розширять можливості для молоді на ринку праці, дозволять їй планувати кар'єру, починаючи зі школи, а потім досягати успіху в професійному плані», - наголосив Міністр під час виступу.

  Молодь - це не наше майбутнє, а наше сьогодення, тому завдання держави - об'єднувати зусилля бізнесу, освіти та міжнародних партнерів, щоб кожна молода людина могла скористатися можливістю соціального та економічного зростання в нашій країні, підсумував Ігор Жданов.