• In English
 • Ігор Петрашко: Скорочення ВВП України на 4% за 2020 рік - один із найнижчих показників у світі

  Внаслідок кризи постраждали економіки практично всіх країн, але бізнеси вже почали адаптовуватися. І тут вже від політики Уряду та Мінекономіки, зокрема, залежить, краще чи гірше вони будуть адаптуватися.

  Про це йшлося в інтерв'ю Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка для журналу “Кореспондент”.

  “За 2020 рік ВВП України скоротився на 4%. Це один із найнижчих показників у світі. Я вважаю, що ми зробили досить багато правильних речей, щоб мінімізувати падіння і закласти базу для довгострокового зростання”, - прокоментував Ігор Петрашко.

  За словами Міністра, вирішували два основних завдання: по-перше, яким чином не допустити звільнення людей, по-друге, – забезпечити доступ до фінансового ресурсу, особливо для мікро і малого бізнесу.

  “Уряд запровадив прості й ефективні програми допомоги з тимчасового безробіття. Загалом десь до 500 тисяч людей через роботодавців скористались таким механізмом і не були звільнені. Бізнес отримав час, щоб адаптуватися і перейти за потреби на дистанційну роботу”, - зауважив очільник Міністерства.

  Щодо доступу до фінансів, було активізовано та удосконалено програму кредитування “5-7-9%”.Підприємці отримали відносно дешевий кредитний ресурс, банки – можливість продовжувати кредитні відносини з бізнесом.

  “Також ми забезпечили спеціальну фінансову підтримку бізнесу під час посилення карантину - масові виплати по 8 тис гривень дали стимуляційний поштовх споживчому попиту”, - додав Міністр.