• In English
 • Ігор Петрашко розповів про рецепт відновлення економіки


  Сьогодні Уряд опрацьовує підготовлену експертним середовищем економічну стратегію НЕС-2030, яка передбачає не тільки план економічного відновлення після коронакризи, а й пріоритети розвитку країни на найближчі 10 років. Про це Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко повідомив під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді”.

  “Наша головна мета - створити умови для підвищення ділової активності бізнесу. Для цього необхідно забезпечити ключові 3 речі: доступ до фінансів, доступ до ринків, розумне регулювання та інфраструктура підтримки. Ці три кроки стануть рецептом для відновлення економіки України”, -  зазначив Ігор Петрашко. 

  Так, проект Національної економічної стратегії до 2030 року наразі детально обговорюємо з бізнесом та експертами. Основними напрямками розвитку економіки має стати:

  • зростання ефективності та конкурентоспроможності української промисловості;
  • посиленням експорту, відкриття нових ринків;
  • розвиток підприємництва та інновацій;
  • створення сприятливих умов для інвесторів. 

  “Це має бути стратегія не для Уряду чи Парламенту, а стратегія для людей та підприємств. Сьогодні ми розробляємо фундаментальні заходи, що дозволять перейти від ситуації перманентних криз до сталого економічного зростання та ввійти достойно у співпрацю з ЄС і нашими торговими партнерами”,- прокоментував Міністр. 

  Довідково

  Національна економічна стратегія-2030 розробляється Робочою групою Кабінету Міністрів України на платформі Центру економічного відновлення. Широке обговорення проекту Національної економічної стратегії – 2030 стартувало 22 січня і триватиме до 10 лютого.