• In English
 • Ігор Петрашко озвучив пріоритети Мінекономіки у сфері європейської інтеграції України

  Сьогодні, 21 жовтня, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко проінформував про пріоритети Мінекономіки у сфері європейської інтеграції України під час установчого засідання Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС під головуванням Прем'єр Міністра України Дениса Шмигаля.  

  “У сфері європейської інтеграції Мінекономіки визначено декілька ключових пріоритетів. Це, в першу чергу, реалізація завдань з виконання Угоди про асоціацію у сфері імплементації економічних заходів та реформування, зокрема, систем охорони інтелектуальної власності, публічних закупівель, захисту прав споживачів, санітарних і фітосанітарних заходів,  соціальної сфери та трудових відносин, започаткування “промислового безвізу””, - наголосив Ігор Петрашко.

  Так, у напрямі “Інтелектуальна власність” у 2020 році прийнято Закон України щодо посилення охорони і захисту прав на торговельні марки і промислові зразки та боротьби з патентними зловживаннями, а також Закон України щодо реформи патентного законодавства.

  Здійснюється підготовка законопроекту “Про авторське право і суміжні права” (нова редакція).

  Запроваджено європейську модель системи безпечності харчових продуктів і кормів "від лану до столу", що базується на процедурах, заснованих на принципах HACCP. Схвалено Всеохоплюючу стратегію санітарних та фітосанітарних заходів, яка стала невід’ємним додатком до Угоди про асоціацію. 

  Українська сторона виконала перший етап плану заходів з реалізації Стратегії реформування системи публічних закупівель в Україні. Триває дискусія зі стороною ЄС щодо застосування принципу локалізації у якості нецінового критерію у окремих секторах машинобудування.

  Завершено перехід до системи оцінки відповідності згідно з технічними регламентами, що ідентичні європейським. З цього місяця розпочала роботу попередня оціночна місії з боку ЄС для оцінки української інфраструктури якості. Це створить передумови для укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА) в трьох пріоритетних секторах української промисловості (низьковольтне обладнання, електромагнітна сумісність, машини).

  Здійснюється підготовка проекту комплексного Закону України “Про працю”. Норми законопроекту, серед іншого, наближують національне законодавство до права, стандартів та практики ЄС у сфері зайнятості, соціальної політики  та рівних можливостей.

  До пріоритетних євроінтеграційних законопроектів, участь у супроводженні яких у Верховній Раді України бере Мінекономіки, і які потребують першочергового розгляду, належать:

  -  Проект Закону України “Про внесення змін до Митного кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про стандартизацію” (№ 2477 від 21.11.2019) – очікує розгляду,

  -  Проект Закону України “Про акціонерні товариства” (№ 2493 від 25.11.2019) – готується на друге читання,

  -  Проект Закону України “Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин” (№ 3318 від 09.04.2020) – готується на друге читання.