• In English
 • Ігор Петрашко: Лише за перші 3 робочі дні 2021 року подано заявок на 800 млн грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»

  176 заявок на 0,8 млрд грн було отримано вже у новому році за короткий перший тиждень, який традиційно вважається не дуже активним, однак, не дивлячись на це, показав значну динаміку. З цієї суми рефінанс 0% складає 0,4 млрд грн, поповнення оборотного капіталу – 0,3 млрд грн, інвестиційні кредити – 0,1 млрд грн.

  Приріст за тиждень, а фактично за 3 дні, по вже укладеним договорам і виданим кредитам склав 338 млн грн, в тому числі за рахунок рефінансування під 0% - на 202 млн грн.

  “Зацікавленість програмою 5-7-9 не стихає навіть у перші святкові дні нового року. Бачимо приріст укладених договорів лише за 3 дні на суму у 338 млн грн, а загальна сума виданих кредитів вже складає майже 18 млрд грн. Переконаний, що наше рішення про продовження і розширення цієї програми є цілком правильним і успішним”, - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

  Зокрема, станом на 6 січня 2021 року видано 7 678 кредитів на загальну суму 17 789 млн грн: 55% - в галузі сільського господарства; 18% - торгівля та виробництво, 15% - промислова переробка. Лідерами за сумами укладених договорів є Львівська (8%), Харківська (8%) та Київська (7%) області.

  Довідково

  Нагадаємо про останні зміни програми від 28 грудня 2020 р:

  • підвищено максимальний рівень річного доходу МСП до еквівалента 20 млн євро;
  • лібералізовано умови кредитів: строк кредиту на фінансування оборотного капіталу збільшився до 3 років; відстрочка платежу щодо повернення кредиту може становити до 12-ти місяців; зменшується перший внесок в реалізації інвестиційного проекту (10% для діючого бізнесу та 15% для стартапів);
  • пом’якшено умови для рефінансування кредитів у частині забезпечення збереження фонду оплати праці – зменшення до 50%, чисельності персоналу – до 50% (станом на 1 березня 2020 року);
  • для кредитів на фінансування оборотного капіталу встановлено компенсацію процентів до 0% річних на період карантину та обмежувальних заходів, а після їх скасування продовжується їх компенсація на рівні 3% річних, та для кредитів рефінансування встановлюється компенсація процентів до 3% річних після 31.03.2021;
  • врегульовано питання можливості поєднання державної підтримки за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» з державною підтримкою, яка може надаватися місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування на підставі регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва за рахунок місцевих ресурсів.