• In English
 • Ігор Безкаравайний: Ветеранський спорт стане окремим видом спортивної діяльності
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 29 квітня 2021 року о 09:06

  27 квітня 2021 року  заступник Міністра у справах ветеранів Ігор Безкаравайний з робочою поїздкою відвідав Полтавську область.

  Під час зустрічі з першим заступником голови Полтавської облдержадміністрації Дмитром Луніним обговорили питання розвитку ветеранського спорту, розширення регіональних закладів зі спортивної реабілітації, адаптацію цих закладів до інклюзивних вимог для  можливості проведення спортивних змагань за участі ветеранів АТО/ООС.

  «Спорт для ветеранів має  великі досягнення та значний соціальний компонент - це і відновлення, і реабілітація, і комунікація між ветеранами. Тому ми ініціювали створення окремого виду активності – спорту захисників України. Для цього потрібно розбудовувати мережу і структуру закладів, щоб учасники бойових дій мали можливість займатися спортом не лише у великих містах, а й у своїх громадах», – підкреслив Ігор Безкаравайний.

  За словами Дмитра Луніна, при обласній адміністрації є координаційна рада з ветеранами АТО/ООС. Разом з  управлінням молоді та спорту розробляється спільна програма щодо спортивної реабілітації.

  «Наразі ми  активно добудовуємо те, що почали кілька років тому. Буде в Полтаві басейн олімпійського стандарту для всіх видів змагань. У Решетилівці цього року, наприклад, реконструюють спорткомплекс «Колос» для реабілітації спортсменів та ветеранів АТО/ООС», - розповів Дмитро Лунін.

  У свою чергу, заступник Міністра Ігор Безкаравайний розповів, що у травні в Києві у межах фестивалю «Звитяга Нескорених» відбудуться змагання, за підсумками яких сформують збірну України на міжнародні «Ігри Воїнів» у США. За його словами, на відбір до національної команди «Ігор Воїнів» до столиці поїдуть чотири учасники бойових дій з Полтавщини.

  Крім того у цьому році влітку заплановані наступні спортивні змагання для учасників АТО/ООС: Всеукраїнські змагання «Ігри Нескорених» відбудуться в Черкасах 27 червня, а в липні подібні змагання з плавання та стрільби з лука – у Кривому Розі.

  «Ці спортивні заходи було вирішено винести за межі Києва, для того, щоб розвивати спорт і реабілітацію в регіонах, щоб на місцях надалі ініціювали проведення подібних спортивних змагань», - розповів заступник Міністра.

  Також, під час робочої поїздки, Ігор Безкаравайний відвідав Полтавський обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни, де ознайомився з роботою Центру психосоціальної реабілітації учасників АТО/ООС.

  Нагадаємо, що за минулий рік психологічну реабілітацію пройшли  5657 захисників, з них 190 з Полтавщини. Санаторно-курортне лікування отримали  7950, з них 341 з Полтавської області.