• In English
 • Громадянське суспільство має стати рушійною силою України на шляху до ЄС, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 02 листопада 2023 року о 16:44

  Євроінтеграційні процеси України, поглиблення економічного співробітництва з ЄС та залучення до цього громадянського суспільства і соціальних партнерів. Ці та інші важливі питання співробітництва обговорили Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі із Президентом Європейського економічного і соціального комітету (EESC) Олівером Рьопке.

  «Україна прагне стати членом ЄС. На цьому шляху для нас дуже важливий розвиток громадянського суспільства та діалогу між ним та владою. Ми намагаємось залучати представників громадянського суспільства, неурядових організацій та соціальних партнерів до обговорення якомога ширшого кола питань в країні. Зокрема ми ведемо з ними діалог при підготовці Плану, необхідного для реалізації програми Ukraine Facility щодо виділення 50 млрд євро на найближчі чотири роки з боку ЄС. Cаме громадянське суспільство має стати рушійною силою України на шляху до ЄС», - зазначила Юлія Свириденко.

  Своєю чергою Президент EESC Олівер Рьопке відзначив, що громадянське суспільство та соціальні партнери відіграють життєво важливу роль у розбудові стійкості до демократії, моніторингу стану прав людини та підтримки європейської інтеграції.

  Нагадаємо, що 19 вересня EESC вирішив залучити представників громадянського суспільства країн-кандидатів на вступ до ЄС до консультативної роботи Комітету шляхом призначення «членів-кандидатів на розширення». EESC став першою інституцією ЄС, яка виступила з такою ініціативою і відкрила свої двері для країн-кандидатів, сприяючи їх прогресивній і конкретній інтеграції в ЄС. Члени братимуть участь у підготовці висновків EESC та пленарних засідань, присвячених розширенню.

  «Країни-кандидати на вступ до ЄС потребують не лише порожніх слів. Їм потрібні конкретні дії. Тепер ми будемо тісніше, ніж будь-коли, співпрацювати з громадянським суспільством у країнах-кандидатах, щоб члени-кандидати на розширення змогли розпочати свою роботу з 2024 року. Разом ми відбудуємо Україну, заклавши основу для сильного та динамічного громадянського суспільства. Європейське майбутнє України починається сьогодні», - заявив Олівер Рьопке.

  Довідково

  Члени-кандидати на розширення будуть обрані до кінця року. Процес відбору проводитиметься у співпраці з організаціями громадянського суспільства в цих країнах, а також міжнародними та європейськими організаціями громадянського суспільства. Він враховуватиме їхній досвід і незалежність, а також забезпечуватиме дотримання гендерного балансу та репрезентативності молодіжних організацій.

  Члени-кандидати на розширення розпочнуть свою консультативну роботу з 2024 року, долучаючись до ухвалення рішень EESC.