• In English
 • Хорватія сподівається, що Україна приєднається до проекту LNG-терміналу на острові Крк
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 16 квітня 2018 року о 14:37

  «Україна готова підтримувати масштабні проекти Хорватії для зміцнення енергетичної безпеки Європи. Зокрема, ми готові обговорити можливий формат участі України у проекті LNG-терміналу на острові Крк та розбудови Південного газового коридору», – заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з Віце-прем’єр-міністром, Міністром економіки, підприємництва і ремесла Республіки Хорватія Мартіною Далич у Загребі.

  Сторони наголосили на важливості українсько-хорватської співпраці в енергетичному секторі.

  Мартіна Далич підкреслила, що LNG-термінал – це не проект для суто хорватського ринку, а внесок Хорватії у європейську енергетичну безпеку. Він має стати точкою входу для країн Східної та Центральної Європи.

  «Його успіх безпосередньо залежить від зацікавленості та участі інших країн. Ми сподіваємося, що Україна теж стане учасником цього проекту та отримає вигоди від нього. Однак для цього має бути побудована певна інфраструктура», – зазначив хорватський Віце-прем’єр-міністр.

  На зустрічі також йшлося про відновлення роботи Спільної українсько-хорватської комісії з питань економічного співробітництва (останнє засідання Комісії відбулося 12 листопада 2012 року в Києві).

  «Сьогодні, після тривалої паузи, ми проводимо дуже важливу зустріч комісії. Я сподіваюсь, що вона буде продуктивною і стане основою для подальшого пожвавлення нашої взаємної економічної діяльності, включаючи збільшення товарообігу», – підкреслила Мартіна Далич.

  Вона підкреслила, що надзвичайно важливо перевести добрі політичні відносини двох країн у конкретні економічні проекти, що додало б тривалості та міцності цим зв’язкам.

  «Багато хорватських компаній та підприємців зацікавлені у розширенні своєї діяльності в Україні. Зараз вже завершено деякі чудові проекти та встановлено продуктивну співпрацю», – сказала хорватський Віце-прем’єр - міністр. Вона зазначила, що заходи, здійснені обома урядами минулого року, допоможуть поліпшити ситуацію в товарообігу між країнами.

  Віце-прем’єр-міністр України підтримала хорватську колегу, зазначивши, що проведені підготовчі заходи з активізації українсько-хорватського економічного співробітництва будуть мати позитивний ефект для збільшення інвестицій та товарообігу між двома країнами.

  Вона також подякувала хорватській стороні за включення України до Національної стратегії Республіки Хорватія щодо співробітництва у розвитку з 2017 до 2021 року. Серед основних географічних пріоритетів цієї Стратегії Україну визначено як одну з програмних держав, з якими Хорватія розвиватиме співпрацю. «Я переконана, що цей документ відкриває нові горизонти для глибшої співпраці задля збереження стабільності та безпеки в регіоні Східної Європи», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що Україна вітає ініціативу Уряду Хорватії щодо створення робочої групи для передачі унікального хорватського досвіду з мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій. «Я сподіваюсь, що вже наступного місяця ми зможемо провести засідання цієї групи, яке й визначить пріоритети двостороннього співробітництва на наступний період», – додала український  Віце-прем’єр-міністр.

  Окрім цього, сторони обговорили хорватський досвід євроінтеграції, зокрема, процес реформування, виконання вимог ЄС щодо вступу, адаптації національного законодавства до стандартів Євросоюзу, ведення переговорів з ЄС тощо.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Хорватії за активну підтримку України у питаннях ратифікації Угод про асоціацію та лібералізацію візового режиму з ЄС для українських громадян. Також розповіла про виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

  Сторони також обговорили можливості приєднання України до Адріатично-Балтійсько-Чорноморської ініціативи, яка відповідає її інтересам та цілям, зокрема, в енергетичній складовій.

  Україна є однією з найбільших країн Чорноморського регіону та має тісні історичні, політичні та економічні зв'язки з усіма державами-членами цієї Ініціативи, започаткованої Президентом Республіки Хорватія К. Грабар-Кітаровичем 25 серпня 2016 р. під час Дубровницького форуму. Її учасниками стали 12 країн ЄС: Хорватія, Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Румунія, Австрія та Словенія. Ініціатива містить значний компонент посилення співробітництва країн Центральної та Південно-Східної Європи у сферах енергетики та енергетичної безпеки, одним з ключових аспектів якого є сполучення LNG-терміналу в Польщі з майбутнім LNG-терміналом на хорватському острові Крк.

  Участь в ініціативі може стати потужним додатковим фактором європейської інтеграції України, а також зміцнення її енергетичної безпеки завдяки приєднанню до газотранспортної мережі, що з’єднуватиме LNG-термінали на Балтиці та Адріатиці (зокрема, через інтерконектор з Польщею, який споруджується в рамках розвитку газового коридору «Північ – Південь»).

  Довідково

   У 2017 році Хорватія посіла 31-ше місце за обсягами двосторонньої торгівлі товарами між Україною та країнами Європи. У 2017 році товарообіг товарами і послугами між Україною та Республікою Хорватія склав 71,7 млн дол. США. При цьому експорт товарів і послуг з України до Хорватії склав 27,2 млн дол. США, імпорт хорватських товарів і послуг в Україну склав 44,5 млн дол. США.

  Хорватія сподівається, що Україна приєднається до проекту LNG-терміналу на острові Крк