• In English
 • Голова Держенергоефективності закликала іноземних партнерів інвестувати в енергоефективну відбудову українських громад

  У Варшаві (Польща) на найбільшому інвестиційному форумі «FIT For Ukraine», що відбувся в рамках масштабної виставки «ReBuild Ukraine», Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва презентувала пріоритети відбудови України на основі сучасних підходів та практик у сфері енергоефективності та декарбонізації.

  «Попри будь-які виклики, наша стратегія – відновлення та подальший сталий розвиток через енергоефективність, низьковуглецеву енергетику та декарбонізацію економіки. Це величезний горизонт, який ми відкриваємо міжнародним партнерам для взаємовигідної співпраці та інвестицій», – наголосила Голова Держенергоефективності, виступаючи перед понад 500 міжнародними делегатами.

  У рамках ділових заходів Ганна Замазєєва також провела десятки зустрічей із міжнародними партнерами.

  Разом із представниками Міністерства економіки та кліматичної політики НідерландівГанна Замазєєва обговорила залучення нідерландських компаній із їхніми технологіями на український ринок.

  Продуктивними були перемовини із данськими партнерами. Голова провела зустріч із заступником директора Данського енергетичного агентства Мартіном Хансеном щодо найбільш дієвих механізмів мотивації підприємств більше вкладатися в енергоефективність. Для України надважливий досвід Данії, де використовуються схеми добровільних угод, щоб зменшувати споживання енергії і отримувати знижки на податок СО2.

  Представники Данського енергетичного агентства також висловили підтримку ініціатив Держенергоефективності, а саме:

  • роботи Фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації, який запрацює з 1 січня 2024 року;
  • Національної платформи декарбонізації, філософія якої повністю відповідає досягненню цілей та принципів, затверджених в оновленій директиві ЄС з енергоефективності.

  «Дуже зацікавила колег і наша остання ініціатива для громад - створення регіональних офісів декарбонізації та енергоефективності. Данські партнери готові підтримати та долучитися до підвищення інституційної спроможності цих офісів (навчання, обмін досвідом та ін.)», - розповіла Голова по завершенню зустрічі.

  Проведені заходи засвідчили високий рівень зацікавленості та віри міжнародних партнерів та інвесторів в Україну та її перемогу.