• In English
 • Герман Галущенко: Відновлено понад 2 ГВт потужностей, пошкоджених російськими атаками
  Міністерство енергетики України, опубліковано 03 січня 2024 року о 15:35

  У 2024 році Україна буде не тільки відновлювати, але й нарощувати потужності генерації. Про це Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив в інтерв’ю Національному телемарафону «Єдині новини». 

  Очільник Міненерго нагадав, що близько 50 % об’єктів української енергосистеми зазнали пошкоджень через дії російських терористів чи були окуповані. 

  «На сьогодні відновлено більше 2 ГВт потужностей енергосистеми. Це стосується об’єктів, які були суттєво пошкоджені минулої зими», - зазначив Герман Галущенко. 

  Міністр пояснив, що відповідні потужності мають вагоме значення для енергосистеми, а також звернув увагу на важливість вчасної сплати громадянами за використану електроенергію. 

  «Величезну допомогу для відновлення енергосистеми надали громадяни. Було змінено тариф для населення, і, зокрема, й завдяки цим коштам, сплаченим споживачами, нам вдалося відновитися», - зазначив Міністр.

  Він повідомив, що відповідні заходи дозволили акумулювати близько 16 - 18 млрд гривень, які були спрямовані серед іншого на проведення ремонтної кампанії на об’єктах державних генеруючих компаній «Укргідроенерго» та «Енергоатом».

  Герман Галущенко наголосив, що до кінця опалювального сезону 2023/24 підвищення тарифів для населення не планується. 

  Міністр також зазначив, що у 2024 році важливим інструментом для нарощування потужностей генерації будуть децентралізація, збільшення частки газотурбінних і газопоршневих установок, сонячної та вітрової генерації. Відповідні заходи вже здійснюються, а у 2024 році вони будуть пришвидшені.