• In English
 • Герман Галущенко: Україна у 2024 році буде активно розвивати атомну енергетику
  Міністерство енергетики України, опубліковано 21 січня 2024 року о 15:28

  Розвиток атомної галузі, децентралізація генерації електроенергії та посилення фізичного захисту об’єктів енергетичної інфраструктури стануть ключовими напрямками діяльності Міненерго у 2024 році.

  Про це повідомив Міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі Національного телемарафону «Єдині новини».

  «Плани великі, і я впевнений, що ми їх реалізуємо. Це і співпраця зі Сполученими Штатами у проектах розвитку атомної енергетики. Я думаю, що ми якнайшвидше ухвалимо відповідне законодавство і почнемо будівництво великих блоків. По-друге, це розвиток співробітництва в урановій сфері – з Великою Британією, Канадою і США - для того, щоб витіснити росіян зі світових ринків», - зазначив Міністр.

  Очільник Міненерго нагадав, що у 2023 році було реалізовано низку заходів у цих напрямках, зокрема американською Westinghouse у співпраці з фахівцями українського НАЕК «Енергоатом» було розроблено новий вид ядерного палива для реакторів ВВЕР-440, що зруйнувало російську монополію на цьому ринку та відкрило двері для запровадження санкцій проти російської атомної галузі.

  Серед пріоритетних напрямків діяльності у поточному році – також децентралізація і нарощування потужностей розподіленої генерації електроенергії, зокрема за рахунок встановлення газових турбін. «Також продовження ремонтної кампанії і заміщення високовольтних трансформаторів на підстанціях, системи захисту», - розповів Міністр.