• In English
 • Герман Галущенко про інформаційну війну в енергетиці: Ворог лютує, бо Україна має реальні успіхи у зміцненні енергетичної незалежності
  Міністерство енергетики України, опубліковано 12 лютого 2024 року о 12:44

  Ворог веде масштабну інформаційну кампанію щодо українсько-американської співпраці в атомній галузі, бо бачить її реальні успіхи, які завдають втрат російській атомній галузі.

  Про це розповів Міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі національного телемарафону «Єдині новини».

  Очільник Міненерго зазначив, що цього року Україна планує почати один з наймасштабніших проектів в енергетиці - будівництво нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС, зокрема за американською технологією AP1000.

  «Це буде перше будівництво в Європі за американською технологією Westinghouse. Але ми стикаємося з величезною кампанією, яка, на жаль, підхоплюється деякими нашими медіа, з критикою технології AP1000 - нібито це погані реактори», - наголосив Міністр.

  Герман Галущенко зазначив, що подібна інформкампанія велася у вересні минулого року, коли у співпраці з українськими фахівцями Westinghouse виготовила новий тип ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-440, що зруйнувало російську монополію на цьому ринку.

  «Але це інформаційна війна. І я сприймаю це як знак, що ми рухаємося правильно, і не на словах, а маємо реальні реалізовані справи. Тому вони (ред. росіяни) і лютують з цього приводу», - переконаний Міністр.

  За словами очільника Міненерго, до маніпуляцій в інформаційному просторі вдаються також «псевдоексперти», які намагаються посіяти зневіру серед українців прогнозами щодо труднощів проходження зими.

  Герман Галущенко наголосив, що в умовах війни не буває легких зими чи літа, адже ворог не припиняє атаки, але ремонтні та відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають постійно. Міністр зауважив, що минулого року в Україні було проведено наймасштабнішу за всю історію ремонтну кампанію на енергооб’єктах, яка забезпечила стабільне проходження нинішньої зими.