• In English
 • Герман Галущенко обговорив з Віцепрезидентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем поглиблення співпраці в енергетиці та посилення тиску на росію
  Міністерство енергетики України, опубліковано 28 березня 2023 року о 14:11

  Міністр енергетики України Герман Галущенко під час візиту до Брюсселя провів зустріч з Віцепрезидентом Європейської комісії з питань міжінституційних відносин Марошем Шефчовичем.

  Очільник Міненерго подякував за підтримку та допомогу європейських партнерів для проведення відновлювальних робіт на пошкоджених об‘єктах енергетичної інфраструктури.

  Герман Галущенко підкреслив, що наразі ситуація з генерацією електроенергії в Україні стабілізувалася, є резервні потужності, які дозволяють експортувати електроенергію до європейських країн.

  Він висловив сподівання на якнайшвидше рішення ENTSO-E щодо збільшення можливостей для імпорту та експорту електроенергії між Україною та ЄС. Отримані від експорту кошти дозволять, зокрема, стабілізувати фінансовий стан енергетичних компаній, які зазнали значних втрат від російських атак, а також підготуватися до проходження наступного опалювального сезону.

  У процесі підготовки до наступної зими Україна планує максимально децентралізувати генерацію електроенергії за рахунок нарощування маневрових потужностей. Сторони обговорили відповідні напрямки співпраці у сфері відновлюваних джерел енергії та використання газових турбін.

  Також обговорювалася подальша інтеграція України до європейських ринків електричної енергії та газу. Зокрема Герман Галущенко зауважив про зацікавленість української сторони в участі у платформі спільних закупівель природного газу.

  Окрему увагу сторони приділили необхідності збереження європейських санкцій проти росії в енергетичному секторі і їх розширення на російську ядерну галузь.

  Марош Шефчович запевнив, що ЄС продовжуватиме підтримку України у боротьбі з агресором і зберігатиме політичний тиск на росію.