• In English
 • Герман Галущенко обговорив з Послом Франції Гаелем Весьєром співпрацю у відновленні енергосектору і забезпеченні глобальної ядерної безпеки
  Міністерство енергетики України, опубліковано 15 вересня 2023 року о 17:40

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Гаелем Весьєром.

  Очільник Міненерго подякував французькій стороні за підтримку енергетичного сектору України, яка, зокрема, допомогла пройти попередній опалювальний сезон. Із Франції до України надійшов 31 вантаж гуманітарної допомоги загальною вагою близько 240 тонн, який включає 141 генератор та інше необхідне енергетичне устаткування.

  Герман Галущенко зазначив, що наступної зими ворог знову готується атакувати українську енергетику. У межах підготовки до опалювального сезону тривають ремонтні роботи на пошкоджених об’єктах, вживаються заходи для нарощування потужностей генерації, а також посилюється фізичний захист енергооб’єктів.

  Міністр наголосив, що важливу роль для балансування і гнучкості системи наступної зими відіграватиме розподілена генерація. Тому Україна вживає заходів для децентралізації генерації електроенергії за рахунок збільшення потужностей ВДЕ та газових турбін.

  Він підкреслив, що Енергетична стратегія України до 2050 року визначає пріоритетними розвиток атомної генерації, ВДЕ та безвуглецевих технологій, які будуть втілюватися у процесі відновлення і відбудови енергосектору. І Україна зацікавлена у поглибленні співпраці з Францією у відповідних галузях.

  Очільник Міненерго також відзначив подібність української і французької енергетичних систем, що відкриває додаткові можливості для співпраці, зокрема у питаннях проведення експертної оцінки.

  Герман Галущенко також наголосив на важливості реалізації вже досягнутих між сторонами домовленостей для відновлення українського енергосектору. На виконання підписаного очільником Міненерго Меморандуму про співпрацю з французькою компанією EDF International Networks вже розпочато роботи щодо втілення пілотного проекту співпраці - плану розвитку сучасних розподільних мереж електроенергії.

  На зустрічі також обговорювалася ситуація на ЗАЕС та загрози, які несе окупація росіянами найбільшої в Європі атомної електростанції. Герман Галущенко подякував Франції за активну участь в обговоренні Формули миру Президента України Володимира Зеленського у межах робочих груп «Радіаційна та ядерна безпека» та «Енергетична безпека».