• In English
 • Герман Галущенко на засіданні міністрів енергетики ЄС: маємо не дозволити росії обходити санкції
  Міністерство енергетики України, опубліковано 19 грудня 2023 року о 18:24

  Міністр енергетики України Герман Галущенко в онлайн-форматі взяв участь у засіданні Ради міністрів енергетики країн-членів Європейського Союзу. Засідання відбулося під головуванням віце-президента Уряду Іспанії Терези Рібери та за участі Єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон. Очільник Міненерго подякував ЄС за схвалення 12-го пакета санкцій проти росії, який зокрема передбачає посилення вимог щодо дотримання «стелі цін» на нафту.

  «12-й пакет санкцій є дуже важливим, зокрема у питаннях унеможливлення використання росією «тіньового» флоту, який допомагає обходити введені обмеження. Маємо не дозволити російській федерації ухилятися від санкцій чи обходити їх», - наголосив Герман Галущенко.

  Також Міністр підкреслив, що Україна дуже цінує підтримку європейських партнерів, яка надається енергетичному сектору обладнанням та у вигляді фінансової підтримки.

  Зокрема, у Фонді підтримки енергетики України, створеного за спільною ініціативою Міністра і Європейського комісара з питань енергетики Кадрі Сімсон, вже акумульовано понад 400 млн євро.

  Очільник Міненерго поінформував учасників засідання про загальну ситуацію в енергосистемі, яку вдається утримувати стабільною, незважаючи на продовження ворогом прицільних атак на енергооб’єкти, зокрема у прифронтових регіонах.

  «Попри війну ми не зупиняємося у реформах енергетичної галузі й успішно втілюємо проекти, спрямовані на зміцнення енергетичної безпеки України, нашу інтеграцію до європейських ринків і перетворення України на «зелений» енергетичний хаб Європи», - підкреслив Міністр і нагадав, що цього року оператор газових сховищ України пройшов сертифікацію за європейськими правилами. Завдяки цьому до українських ПСГ було закачано близько 3 млрд кубічних метрів газу європейських трейдерів.

  Ще одним прикладом успішної співпраці з партнерами стало відкриття інтерконектора на кордоні з Польщею та розширення можливостей для обміну електроенергією завдяки спільній лінії електропередачі протяжністю майже 400 км.

  Так само у 2023 році у співпраці з американськими партнерами з Westinghouse українським фахівцям з НАЕК «Енергоатом» вдалося виготовити новий вид палива для ядерних реакторів типу ВВЕР-440, яке вже завантажено в один із блоків Рівненської АЕС.

  Герман Галущенко підкреслив, що цього року було схвалено Енергетичну стратегію України до 2050 року, ухвалено низку законодавчих актів у сфері енергетики у відповідності до європейських регламентів та правил, зокрема Положення про доброчесність та прозорість оптового ринку електроенергії, так званий REMIT.

  Очільник Міненерго підкреслив, що наступного року Україна продовжить енергетичні реформи, зокрема для інтеграції з європейськими енергетичними ринками, створення умов для стимулювання розвитку відновлюваної енергетики, завершення корпоратизації підприємств енергетичного сектору.