• In English
 • Герман Галущенко: Ми спокійно проходимо цей опалювальний сезон
  Міністерство енергетики України, опубліковано 13 січня 2024 року о 14:27

  росія – терористична держава, і вона знову може вдатися до енергетичного терору та систематичних атак на українські енергетичні об’єкти. Водночас українська енергосистема демонструє свою стійкість і стабільно проходить нинішній опалювальний сезон.

  Про це Міністр енергетики України Герман Галущенко розповів в інтерв’ю Національному телемарафону «Єдині новини».

  «Критично вплинути на систему можуть тільки стихійні лиха і масовані атаки ворога. Небезпеки відключень через інші причини немає»,- підкреслив очільник Міненерго.

  Герман Галущенко нагадав, що у 2023 році було проведено наймасштабнішу ремонтну кампанію на енергетичних об’єктах України, завдяки якій було значно посилено енергосистему після ворожих атак.

  «Станом на кінець весни минулого року до 50% енергосистеми зазнало впливу ударів. Тому важливо було максимально відновитися. У нас ішли планові ремонти, але важливо було відновити втрачену генерацію, яка була суттєво розбита. Ми ставили за мету до початку ОЗП відновити 1,7 ГВт в системі, на сьогодні вже відновлено 2,2 ГВт. Ми спокійно проходимо цей опалювальний сезон», - наголосив він.

  Міністр зазначив, що, окрім ремонтів, українські енергетики реалізували програму пасивного захисту енергооб’єктів, яка передбачає спеціальні конструкції для захисту критичних вузлів на об’єктах генерації і передачі електроенергії.

  «Але найкращий захист для енергетики – це системи протиповітряної оборони», - додав Герман Галущенко.