• In English
 • Громадська рада при Мінагрополітики схвалила урядові програми підтримки аграріїв

  8 лютого відбулося засідання громадської ради при Мінагрополітики, присвячене обговоренню цьогорічних програм держпідтримки аграрного сектору, які були затверджені на засіданні Уряду на цьому тижні.

  Участь у засіданні взяли заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, народні депутати України, представники Національного комітету з промислового розвитку, наукових інституцій, органів державної влади та громадських організацій.

  «Особливості цьогорічних програм – безпрецедентний фінансовий ресурс прямої підтримки в обсязі 6,3 млрд гривень, а також його концентрація на найбільш пріоритетних галузях. Ми виходили з позицій того, де державна допомога буде найбільш ефективною, які галузі несуть значне соціальне навантаження, створюють нові робочі місця та дають потужний поштовх для економічного зростання країни»,– зауважила заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова.

  Представники громадськості в цілому схвально поставилися до представлених механізмів використання коштів державної підтримки, і висловили готовність долучитись до їх вдосконалення.

  Також серед побажань членів Громадської ради - розширювати термін дії програм хоча б на 3-5 років, щоб учасники ринку могли прогнозувати та планувати свою діяльність з урахуванням державної підтримки.

  Окрему увагу було приділено новій програмі підтримки розвитку фермерських господарств та кооперації, на яку в державному бюджеті передбачено 1 млрд гривень.

  «Наповнення програми відбувалося у тісній кооперації з представниками фермерів і в ній знайшли відображення їх побажання. Завдяки системній підтримці фермери стануть відігравати більш помітну, а згодом – і ключову роль у сільському господарстві держави», - підкреслив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета.

  Сторони домовилися про можливий перегляд механізмів використання коштів програм підтримки після їх піврічної апробації. Всі пропозиції від громадськості будуть враховані при напрацювання вдосконалень для подальшої реалізації програм.