Громадська рада при Держкомтелерадіо обговорила перспективу фінансової підтримки реформованих місцевих ЗМІ

Державний комітет телебачення і радіомовлення України, опубліковано 13 березня 2018 року о 17:38

13 березня 2018 року в будівлі Національної спілки журналістів України відбулося розширене засідання громадської ради при Держкомтелерадіо.

У формі круглого столу учасники зібрання, серед яких були присутні редактори місцевих газет з Черкаської, Запорізької, Харківської, Миколаївської, Львівської, Київської, Кіровоградської областей, обговорили питання державної фінансової підтримки реформованих друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження.

Присутні у своїх виступах наголошували, що Держкомтелерадіо підготував  проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку надання державної підтримки реформованим друкованим засобам масової інформації місцевої сфери розповсюдження» та звертатиметься до Міністерства фінансів з пропозицією внести зміни до Закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік» у частині передбачення видатків на державну підтримку реформованих друкованих ЗМІ місцевої сфери розповсюдження. В чинній редакції документа коштів на фінансову підтримку не передбачено.

«Така одноразова допомога буде підтримкою і реформі, і читачам, - зауважив голова НСЖУ, член громадської ради при Держкомтелерадіо Сергій Томіленко. - Реформі повірили, друковані ЗМІ працюють незалежно, тож держава може одноразово надати їм  фінансову допомогу».

Громадська рада при Держкомтелерадіо схвалила діяльність Держкомтелерадіо з реалізації реформи державних і комунальних друкованих ЗМІ, відстоювання права реформованих видань місцевої сфери розповсюдження отримати одноразову фінансову підтримку. Також члени громадської ради вирішили звернутися до громадської ради при Міністерстві фінансів з проханням сприяти з боку громадськості внесенню відповідних змін до Державного бюджету.

Нагадаємо, що триває останній з трьох років, передбачених законодавством на проведення реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ. Станом на 10 березня з 728 видань реформовано 174 державних і комунальних друкованих ЗМІ та редакцій.

Учасникам роздержавлення надається правова підтримка. На сайті Держкомтелерадіо оприлюднено посібник «Юридичні аспекти реформування державних і комунальних ЗМІ» http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=137887&cat_id=126285.