• In English
 • Головним завданням Мінсоцполітики у період пандемії було напрацювання нових підходів щодо адаптації систем соціальної підтримки населення, – Віталій Музиченко
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 20 липня 2021 року о 18:02

  Заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Трудові ресурси» підкреслив, що головним завданням Мінсоцполітики у період пандемії було напрацювання нових підходів щодо адаптації систем соціальної підтримки населення.

  Віталій Музиченко наголосив, що працювати доводилось в нових умовах, відповідати на нові виклики, пов’язані з пандемією, карантинними обмеженнями і потребами у соціальному захисті людей. Досвіду реагування на подібні загрози не було у жодній країні світу.

  У ході обговорення змін на ринку праці через пандемію коронавірусу заступник Міністра поінформував про заходи Мінсоцполітики щодо вирішення питань соціальної підтримки громадян України, зокрема запровадження нового виду допомоги на час обмеження роботи у період карантину на дітей до 10 річного віку для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої і другої групи платників єдиного податку, надання матеріальної допомоги найманим працівникам та ФОП, робота яких була тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, за рахунок Державного бюджету України – у розмірі 8000 грн.

  Віталій Музиченко також зупинився на питаннях посилення соціального захисту окремих категорій громадян, зокрема, осіб з інвалідністю, запровадження нових програм щодо сприяння їх працевлаштуванню:

  “Ми маємо створювати позитивні кейси і показувати вигоду для всіх сторін. Тут немає програшних сторін. Є працевлаштована особа з інвалідністю, яка відчуває свій вклад, має можливість заробляти кошти, відчуває свій внесок у розвиток суспільства. З іншої сторони - бізнес стає соціально відповідальним”.