• In English
 • Голова НАДС виступила на Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених НАДУ
  Національне агентство України з питань державної служби, опубліковано 25 листопада 2020 року о 18:25

  25 листопада Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина  долучилася до ІІІ щорічної Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю здобувачів вищої освіти та молодих вчених «Теорія та практика публічного управління та адміністрування у XXI сторіччі».

  Мета такої конференції - обговорення новітніх підходів до розв’язання актуальних проблем публічного управління в умовах сучасних викликів, а також сприяння впровадженню результатів досліджень у практику державного управління та місцевого самоврядування.

  «Ми всі бачимо, що державна служба змінюється в контексті викликів сучасності. При цьому важливе збереження принципів та цінностей державної служби. І саме тому необхідне поєднання зусиль практиків та теоретиків, які досліджують та аналізують різні питання розвитку державної служби. Ми спільно працюємо, щоб система державного управління та державної служби відповідала вимогам та очікуванням українського суспільства», - зазначила Наталія Алюшина.

  Голова НАДС закцентувала увагу на важливості повернення до процедури конкурсного відбору на посади державної служби. Нині кількість доборів вже сягає понад 15 тисяч. Зважаючи на це, є побоювання щодо  організаційних можливостей проведення конкурсів на посади після закінчення карантинних обмежень. Крім того, добір на посади  поставив  під сумнів принцип рівного доступу до державної служби, прозорість самої процедури проведення. 

  В зв’язку з цим, досягнуто домовленості з європейськими колегами щодо подовження проведення конкурсного відбору на всі посади, призначення на які відбулися за процедурою добору, до 12 місяців.

  Варто зауважити, що НАДС напрацьовано кроки по відновленню конкурсів. Так, Уряд схвалив постанову щодо врегулювання деяких питань проведення конкурсів в умовах карантину. Втім, запропоновані зміни наберуть чинності з дня відновлення дії положень Законів України «Про державну службу» та «Про центральні органи виконавчої влади» в частині проведення конкурсів.

  Також Наталія Алюшина розповіла про кроки НАДС, що стосуються  реформування системи оплати праці державних службовців та впровадження інформаційної системи управління людськими ресурсами. Адже ці напрями є важливими в рамках реформи державної служби та державного управління.