• In English
 • Голова Держенергоефективності презентував компанії «Shell» потенціал виробництва рідких біопалив в Україні

  Про перспективи інвестування у «зелені» проекти в Україні, у тому числі у виробництво рідких біопалив, Сергій Савчук розповів представникам всесвітньо відомої енергокомпанії «Shell International B.V.»  Ш. Руні та Д.-Ж. Брауеру під час зустрічі із Послом України в Нідерландах Всеволодом Ченцовим у м. Гаага (Нідерланди).

  Одна із найбільших світових енергетичних компаній "Shell", окрім основних напрямів своєї діяльності, слідує світовому тренду низьковуглецевого розвитку та впроваджує проекти з ефективного використання енергоресурсів і виробництва біопалива.

  Так, у Бразилії компанія «Shell» на спільному підприємстві «Raizen» виробляє біоетанол із цукрової тростини.

  Крім цього, «Shell»  – один із найбільших дистриб’юторів біопалива у світі. У 2016 р. компанія використала близько 9,5 млрд літрів біопалива у реалізованому бензині та дизелі.

  У свою чергу Сергій Савчук презентував представникам компанії значний потенціал аграрного сектору України для виробництва рідких біопалив.

  Щоб стимулювати розвиток ринку рідкого біопалива, Держенергоефективності разом із народними депутатами України розробив законопроект (реєстр. № 7348 від 29.11.2017 р.), який передбачає встановлення обов'язкової частки біокомпонентів у загальному обсязі продажу моторного палива, а також вимоги щодо його відповідності критеріям сталості.

  Прийняття проекту Закону сприятиме:

  - створенню гарантованого ринку виробництва та використання рідких біопалив в Україні;

  - будівництву нових заводів з виробництва біоетанолу та біодизеля;

  - завантаженню спиртових заводів;

  - збільшенню інвестицій у цей сектор.

  Зважаючи на досвід та потужності компанії «Shell», Голова Держенергоефективності запросив представників компанії розглянути можливість інвестування у встановлення заводів із виробництва біоетанолу в Україні.