• In English
 • Глава Уряду про перевірки громадських місць: З браком порядку і відповідальності миритися не буду
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 квітня 2018 року о 11:25

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що ключовою проблемою, яка призводить до великих трагедій з втратою людських життів в громадських місцях, є брак порядку та відповідальності, що накопичувався роками. Про це він сказав під час засідання Кабінету Міністрів України.

  В рамках засідання з доповіддю виступив Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін. Він представив попередні результати перевірок великих громадських місць на предмет дотримання вимог пожежної безпеки.

  Володимир Гройсман вкотре підкреслив, що ключове завдання перевірок – не штрафи, а реальна безпека людей. «Ми маємо справу з безвідповідальністю. І нехтування правилами безпеки призводить до жертв. А з бардаком миритися не збираємося, - сказав Глава Уряду. - Ми постійно будемо моніторити ситуацію».

  Глава Уряду назвав неприпустимою ситуацію відмови від виконання рекомендацій контролерів.

  «Всіх, хто перестануть звертати увагу на вимоги покращити ситуацію з безпекою людей, ми змусимо навести лад. Я віддаю перевагу безпеці громадян. Не випробовуйте наші можливості, - сказав Глава Уряду, звертаючись до керівників громадських закладів. – Будемо йти по всій країні і наводити порядок».

  Довідково

  28 березня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Державній службі з надзвичайних ситуацій, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ та іншим органам провести масштабну перевірку громадських закладів, шкіл, торгових центрів на предмет дотримання норм пожежної безпеки. Про це Глава Уряду сказав під час засідання Кабінету Міністрів у контексті подій у російському місті Кемерово, де 25 березня в одному з розважальних центрів сталася масштабна пожежа і загинули десятки людей, переважно діти.

  На думку Глави Уряду, подібні події треба попереджувати, а для цього потрібна система контролю.

  За даними ДСНС, наразі перевірку пройшли вже 1319 об’єктів, серед яких – школи, лікарні, торговельні центри. Виявлено понад 15 тис. порушень. Найгірший стан з виконанням рекомендацій – в Донецькій, Сумській та Тернопільській областях.

  Глава Уряду про перевірки громадських місць: З браком порядку і відповідальності миритися не буду