• In English
  • Глава Уряду доручив з’ясувати плани щодо ціни на газ в наступні періоди
    Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 17 січня 2018 року о 14:04

    Прем’єр-міністр України  Володимир Гройсман доручив проаналізувати плани НАК «Нафтогаз України» – як основного постачальника газу в Україну – щодо вартості палива, яке планується до імпорту у наступні періоди. Глава Уряду озвучив доручення, коментуючи інформацію деяких ЗМІ про неминуче зростання ціни на газ вже з квітня. Зокрема, звертаючись до керівника Міненерговугілля Ігоря Насалика, Володимир Гройсман запитав: «ЗМІ говорять про те, що ви ініціюєте збільшення ціни на газ? Ні? Тобто ви не ініціюєте підняття цін на газ! Це добра новина для ЗМІ: Міненерговугілля не пропонує підняття ціни на газ… І запросіть «Нафтогаз», по якій ціні він нам може постачати газ для населення. Запросіть офіційну інформацію. Конкретну цифру. Ми її потім оприлюднимо».

    Довідково

    Глава Уряду неодноразово звертав увагу на те, що підстав до збільшення ціни на газ для населення в цьому опалювальному сезоні немає. Натомість Уряд працює над гнучкою формулою вартості палива, яка може бути застосована в наступні періоди. Окрім того, Уряд приділяє велику увагу збільшенню власного видобутку газу, що дозволить поступово зменшувати будь-який імпорт палива і в середньостроковій перспективі звести його до нуля, забезпечити всіх споживачів власним паливом по прийнятній – внутрішній ціні.