• In English
 • Герман Галущенко зустрівся з працівниками і керівництвом ДП «СхідГЗК»
  Міністерство енергетики України, опубліковано 17 червня 2021 року о 18:57

  Міністр енергетики Герман Галущенко зустрівся з в.о. генерального директора ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» Антоном Бендиком і представниками профспілки та трудового колективу підприємства, які проводили протестні акції під Офісом Президента України та Кабінетом Міністрів з вимогами виплати заробітної плати.

  Під час зустрічі обговорили проблеми діяльності підприємства.

  В.о. генерального директора ДП «СхідГЗК» Антон Бендик наголосив на тому, що станом на сьогодні заборгованості із заробітної плати у підприємства перед працівниками не існує і висловив нерозуміння підґрунтя акцій протесту.

  «Те, що ви зробили, – це те саме, якби ви зібралися вночі перед світанком і вимагали, щоб зійшло сонце. Ви вимагали гроші саме в той день, коли гроші мали надійти», – зауважив керівник комбінату.

  Підприємство виконує свої зобов’язання перед НАЕК «Енергоатом» щодо постачання продукції, а «Енергоатом» - щодо вчасної оплати.

  Міністр зазначив: «Для мене найчутливіше питання – це питання заробітної плати. Люди мають отримувати зароблені гроші. У разі, якщо не буде забезпечено виплату зарплати, будуть прийматися відповідні рішення щодо керівника».

  Зі свого боку Міненерго звернулося до Мінфіну щодо внесення змін до закону про Держбюджет, щоб підприємство отримало додатково 600 млн грн для стабілізації його роботи. Але внесення змін до закону – це тривалий процес і потребує узгодження позицій всіх причетних державних інституцій та парламентарів.

  Міністр запросив всіх до конструктивного діалогу саме в Міністерстві енергетики і підкреслив, що вирішення проблем потребує спільних обговорень та рішень, оскільки інші підходи навряд чи забезпечать результат.

  Міненерго заінтересоване у розвитку уранової галузі, яку представляє «СхідГЗК», у довгостроковій перспективі.

  «Я зацікавлений в тому, щоб уранова галузь розвивалась, щоб цей уран був потрібний «Енергоатому». Водночас я би хотів, щоб він добувався за світовою собівартістю, і комбінат міг би продавати його за кордон і отримувати валютну виручку», - наголосив Міністр.