• In English
 • Герман Галущенко взяв участь у церемонії підняття прапора України у Центрі передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки
  Міністерство енергетики України, опубліковано 07 липня 2021 року о 17:36

  Сьогодні у Вільнюсі Міністр енергетики України Герман Галущенко взяв участь у церемонії підняття українського прапора у Центрі передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки. З вітальними словами виступили також директор Центру Ромуальдас Петкевічус, Міністр національної оборони Литовської Республіки Арвідас Анушаускас, заступник Міністра закордонних справ Литовської Республіки Егідіюс Мєйлунас.

  «Підняття прапора України в Центрі передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки символізує розширення стратегічної співпраці України і НАТО», – наголосив Герман Галущенко.

  Завдяки членству у Центрі Україна отримала доступ до передового світового досвіду країн-учасниць НАТО.

  «Сподіваємося також зробити вагомий внесок у діяльність Центру, адже за останні роки, зважаючи на складну геополітичну ситуацію, військову агресію на сході і втрату частини енергетичного потенціалу, Україна отримала неабиякий досвід, яким готова ділитися з партнерами», – зазначив Міністр енергетики.

  «Впевнений, що у тісній співпраці з країнами-учасницями НАТО Україна здатна подолати сучасні виклики та успішно впровадити ключові реформи в енергетиці», – наголосив Герман Галущенко.

  Він зазначив, що основний пріоритет Міністерства енергетики України на найближчий час – від’єднання української енергосистеми від енергосистем Росії і Білорусі та подальша синхронізація з європейською мережами ENTSO-E. «Це є першочерговим та принциповим завданням у контексті забезпечення енергетичної безпеки нашої держави та регіону в цілому», – підкреслив Герман Галущенко.

  У контексті енергобезпеки європейського регіону Міністр також згадав проект «Північний потік-2».

  «Вважаю, що «Північний потік-2» – це зброя проти України та загроза енергобезпеці і України, і всієї Європи. Газ має бути товаром, а не інструментом політичного тиску. Лише спільними зусиллями ми зможемо протистояти російській монополії», – наголосив Герман Галущенко.

  Він висловив впевненість у подальшому ефективному співробітництві України і держав-партнерів Центру.

  «Приєднання України до Центру передового досвіду НАТО стане початком більш тісної співпраці на шляху до зміцнення енергетичної безпеки Східної Європи», - підсумував Міністр енергетики.