• In English
 • Герман Галущенко провів зустріч з Вікторією Чміліте-Нільсен
  Міністерство енергетики України, опубліковано 11 листопада 2022 року о 16:39

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з делегацією литовських парламентарів на чолі зі спікером Литовської Республіки Вікторією Чміліте-Нільсен. Участь у зустрічі також взяв Надзвичайний та повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас.

  Сторони обговорили ситуацію в енергетичному секторі України з огляду на продовження повномасштабної військової агресії рф та прицільні обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури.

  Герман Галущенко наголосив, що цієї ночі росія здійснила чергову атаку на енергетичні об’єкти в центральному регіоні країни, завдавши шкоди системі передачі. Енергетики вже розпочали відновлювальні роботи для усунення пошкоджень.

  Міністр подякував міжнародним партнерам, які надають допомогу енергетичному сектору України, у тому числі для проведення ремонтних робіт. Він відзначив особливе значення підтримки литовської сторони у цьому процесі.

  “Дякую вам за ту потужну підтримку, яку Литва продовжує надавати Україні. Це не просто партнерство, це справжня дружба”, - зазначив він.

  Також на зустрічі обговорювалася ситуація довкола окупованої російськими військами Запорізької АЕС. Герман Галущенко наголосив, що рф продовжує чинити тиск на персонал української станції, змушуючи укладати контракти з російською фейковою компанією, яка намагається привласнити ЗАЕС. Крім того, росіяни вже 5 разів знеструмлювали найбільшу в Європі атомну електростанцію, наражаючи людство на можливу ядерну катастрофу. Герман Галущенко підкреслив необхідність притягнення росії до відповідальності за такі дії та введення цивілізованим світом санкцій проти російської атомної галузі.

  Вікторія Чміліте-Нільсен своєю чергою наголосила, що Литва докладає максимум зусиль, зокрема, на парламентському рівні для того, аби ситуація в Україні залишалася на порядку денному міжнародної спільноти.

  “Під час цього візиту ми хочемо дізнатися, чим Литва може ще допомогти Україні напередодні прийдешньої зими”, - зазначила пані спікер.

  Сторони обговорили поточні потреби українського енергетичного сектору, а також напрямки майбутньої співпраці в енергетиці, зокрема, у газовій сфері.