• In English
 • Герман Галущенко обговорив з двопартійною делегацією Сенату США питання енергетичної безпеки
  Міністерство енергетики України, опубліковано 18 січня 2022 року о 14:35

  17 січня Міністр енергетики України Герман Галущенко зустрівся з двопартійною делегацією Конгресу США, до складу якої увійшли сенатори Роберт Портман, Кріс Мерфі, Джин Шахін, Емі Клобучар, Річард Блюменталь та Роджер Вікер.

  Участь у зустрічі також взяли заступник Міністра енергетики Юлія Підкоморна, генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон, голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький та голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

  Сторони обговорили виклики в сфері енергетики, які стоять перед Україною та світом у зв’язку з нарощуванням напруги з боку РФ. Зокрема, особливу увагу було приділено питанню постачання російського газу в ЄС та впливу проекту «Північний потік-2» на безпеку континенту.

  Також на зустрічі обговорили ініціативу України щодо запровадження Регіонального енергетичного партнерства (RESP) як інструменту посилення безпеки європейських країн перед наявними загрозами у сфері постачання природного газу.

  Окрему увагу сторони приділили питанням синхронізації української енергосистеми з європейською ENTSO-E. «Ми розвиваємо нашу енергетичну систему таким чином, щоб забезпечити максимально можливий рівень енергетичної незалежності країни і посилити координацію співпраці з країнами Європейського Союзу», - наголосив Герман Галущенко.

  Крім того, на зустрічі обговорювалися інші пріоритетні напрямки розвитку української енергетики, зокрема питання декарбонізації енергетичного сектору.