• In English
 • Герман Галущенко і Міністр енергетичного переходу Франції Агнес Паньє-Рунаше обговорили потреби енергосектору України та ситуацію на АЕС
  Міністерство енергетики України, опубліковано 22 листопада 2022 року о 14:25

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів онлайн-зустріч з Міністром енергетичного переходу Французької Республіки Агнес Паньє-Рунаше.

  Очільник Міненерго подякував колезі за допомогу, яку французька сторона вже надала енергетичному сектору України – це близько 73 тонн матеріалів та устаткування. Міністр наголосив, що відповідне обладнання допомагає українським енергетикам у відновленні об’єктів та мереж, які були зруйновані російськими атаками.

  Герман Галущенко наголосив, що напередодні зими росія не тільки не припиняє, а навпаки посилює масовані обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури, які забезпечують електро- та теплопостачання мільйонів цивільних українців.

  Крім того, росіянами неодноразово обстрілювалися інфраструктурні об’єкти та мережі, що забезпечують електропостачання українських атомних електростанцій. Міністр підкреслив, що такі дії країни-терориста несуть пряму загрозу ядерній безпеці не тільки України, але і всієї Європи.

  Особливу увагу під час розмови міністри приділили поточній ситуації на українських атомних станціях, зокрема, найбільшій в Європі АЕС, яка наразі окупована росією – Запорізькій АЕС. Сторони обговорили діяльність моніторингової місії МАГАТЕ на станції, а також наголосили на необхідності якнайшвидшої демілітаризації та деокупації ЗАЕС.

  Агнес Паньє-Рунаше запевнила, що Франція буде і надалі підтримувати Україну в протидії агресору, зокрема, на політичному рівні. Також пані Міністр підкреслила, що французька сторона буде продовжувати допомогу українському енергосектору у вигляді обладнання, яке необхідне для проведення відновлювальних робіт.

  Сьогодні також відбулася онлайн-зустріч української команди з представниками французьких енергетичних компаній на базі Руху підприємців Франції (The Mouvement des entreprises de France, MEDEF). Представники Міненерго, НЕК «Украенерго» та енергетичні компанії обговорили можливості французької сторони у наданні оперативної допомоги енергосектору України, а також перспективи участі французького бізнесу в проектах відбудови українського енергосектору після перемоги.