• In English
 • Герман Галущенко і Крістіна Квін обговорили співпрацю України і США у протидії енергетичним загрозам
  Міністерство енергетики України, опубліковано 04 січня 2022 року о 17:31

  Сьогодні, 4 січня, відбулася зустріч Міністра енергетики України Германа Галущенка з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін.

  Сторони обговорили питання сталого проходження Україною опалювального сезону в умовах енергетичної агресії з боку Росії.

  Герман Галущенко нагадав, що РФ заблокувала постачання в країну вугілля залізницею. Україна переорієнтувалася на інші джерела імпорту, і наразі основний шлях постачання вугілля – морський.
  Також на зустрічі обговорювалася поточна ситуація із суттєвим скороченням обсягів транзиту російського газу через Україну.

  Міністр енергетики зазначив, що основне навантаження в умовах опалювального сезону 2021-2022 рр. несе НАЕК «Енергоатом».

  У цьому контексті сторони, зокрема, обговорили співпрацю у сфері забезпечення надійної та безперебійної роботи українських АЕС під час опалювального сезону, у тому числі технічної підтримки та стабільного поповнення запасів пального.

  Крістіна Квін запевнила, що Сполучені Штати Америки готові сприяти Україні у забезпеченні стабільності постачання енергоресурсів, зокрема, для атомної енергетики, та посиленні енергетичної безпеки України.

  Т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, який взяв участь у зустрічі, подякував американській стороні за підтримку і засвідчив готовність спеціалістів компанії до подальшої співпраці з фахівцями США.

  Окрему увагу на зустрічі сторони приділили питанню синхронізації енергетичної системи України з європейською ENTSO-E.