Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука взяв участь у круглому столі «Паспорт безпеки України: національний та регіональний виміри», який відбувся у Національному інституті стратегічних досліджень (НІСД).
У заході взяли участь народні депутати України, представники наукових установ, неурядових організацій, іноземні експерти та громадські діячі.
Партнером у реалізації однойменного проекту, матеріали якого було презентовано під час заходу, виступає Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.
У своїй вітальній промові до учасників круглого столу Георгій Тука зазначив своєчасність проекту та необхідність невідкладного врахування його результатів під час роботи як вищих органів влади, так і на місцевих рівнях.
«Результати дослідження надзвичайно важливі для розуміння реальних загроз для державної безпеки України, врахування всіх ризиків та їх усунення в правоохоронній, соціально-економічній та освітній сферах», – підкреслив Георгій Тука
Під час презентації експертами інституту були висвітлені результати польових досліджень в різних обласних центрах України (Вінниці, Ужгороді, Краматорську, Дніпрі, Харкові, Херсоні), які проводились у рамках соціологічних опитувань, роботи фокус-груп та зустрічей з представниками місцевих правоохоронних органів та влади загальною кількістю оброблених анкет 572 штуки.
Директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбара Маронкова наголосила на важливості роз’яснювальної роботи та своєчасного інформування громадян щодо позиції держави, висловила задоволення від співпраці та надію на те, що матеріали дослідження будуть використовуватись в подальшій роботі урядових та громадських організацій, зацікавлених у відновленні безпеки України.
«Така кампанія має бути швидкою і терміновою, щоб мати можливість позитивного впливу на ситуацію», – сказала Барбара Маронкова
Також на круглому столі обговорювалися актуальні загрози та виклики безпеці України в загальнонаціональному та регіональному вимірах, громадська оцінка безпекової ситуації в Україні у різних регіонах, рекомендації щодо протидії безпековим загрозам та підвищення захищеності регіонів України. Автори дослідження підкреслили, що проект є має репрезентативну роль та не є повноцінним науковим дослідженням, його мета привернути увагу суспільства і влади до гострих проблем суспільства.