• In English
 • Геннадій Зубко: З початком роботи Фонду енергоефективності плануємо створити прототип «ProZorro»
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 29 березня 2018 року о 15:56

  Щоб запустити Фонд енергоефективності, потрібні енергоаудити та сертифікати. Ми опрацьовуємо питання про видачу сертифікатів до набрання чинності відповідного закону. Пріоритетом ринку енергоаудиторів є конкуренція, яка б дозволила правильно впливати на ціну їх послуг. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

  Він повідомив, що відповідно до закону «Про енергоефективність будівель» запускається процес підготовки енергоаудиторів, у першу чергу, у вузах, які будуть видавати сертифікати. За його словами, коли кількість енергоаудиторів на ринку буде достатньою, вони зможуть створити саморегулівні організації та сертифікувати спеціалістів.

  «Закон набирає чинності з 1 липня 2018 року. До цього потрібно розробити форми сертифікатів та методик, за якими визначається енергоефективність будівлі. Далі – створення реєстрів сертифікованих енергоаудиторів. Ми зможемо провести вибіркову перевірку сертифікатів, а енергоаудитори будуть нести відповідальність до позбавлення сертифікату за надання неправильних рекомендацій», - підкреслив Геннадій Зубко.

  За його словами, енергоаудитори не будуть прив’язуватися до клієнтів територіально. «Запустивши Фонд та сертифікацію, ми плануємо створити прототип системи ProZorro. Знаходячись в Києві, кожен зможе отримати пропозиції від компаній з Хмельницького або, наприклад, Запоріжжя. Це важливо, тому що муніципалітети не повинні мати перевагу над споживачем. Нам важливо створити ринок», - повідомив Геннадій Зубко.