• In English
 • Геннадій Зубко і Кендзі Ямада обговорили перспективні напрямки співпраці України та Японії
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 02 липня 2019 року о 09:58

  Перед початком Ukraine Reform Conference парламентський Віце-міністр закордонних справ Японії Кендзі Ямада запропонував три напрямки для подальшої співпраці з Україною. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, який наразі перебуває у Торонто, Канада.

  «Мова йде в першу чергу про розвиток інфраструктури у Миколаївській області: розвиток порту та будівництво об’їзного мосту через річку Південний Буг. Аналіз проекту з будівництва мосту вже здійснили фахівці Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). Друге – управління відходами. Уряд України схвалив Національну стратегію управління відходами в Україні до 2030 року, розроблено і готується до прийняття відповідне законодавство, проте для нас також є важливим залучення японських технологій. 

  І третій пріоритетний напрямок співпраці – соціальний розвиток Чорнобильської зони відчуження. Ми плануємо трансформувати зону відчуження на інвестиційну зону. Вже створено умови для розвитку сонячної енергетики, проте потрібно вирішувати і питання соціального спрямування. Сподіваємося на обмін досвідом з японськими спеціалістами щодо розвитку цієї території», – наголосив Геннадій Зубко.

  Віце-прем’єр-міністр України підкреслив, що, починаючи з 2014 року, Уряд Японії надає підтримку Україні за трьома основними напрямками: покращення економічної ситуації, відновлення демократії, сприяння національному діалогу єдності.

  Серед пріоритетних проектів, які підтримує Уряд Японії: амбітний проект з модернізації Бортницької станції аерації – 1,1 млрд дол. США, який був розпочатий у 2015 році. І це не лише фінансова, а й технічна підтримка японської сторони. А також програми відновлення інфраструктури сходу країни, надання обладнання для медичних установ, допомога для вимушених переселенців – протягом цих 5 років – 47,2 млн дол. США (січень 2014-2019).

  У свою чергу Кендзі Ямада висловив сподівання, що позачергові парламентські вибори будуть проведені прозоро та демократично, а також наголосив, що пріоритетом Японії є в першу чергу не розвиток інфраструктури, а людський розвиток.

  Нагадаємо, в Торонто розпочалась Третя Міжнародна Ukraine Reform Conference, яка триватиме декілька днів. Геннадій Зубко презентує на конференції результати реформ децентралізації та енергоефективності. Також у рамках конференції заплановані панельні дискусії міністрів, експертні обговорення прогресу українських реформ, двосторонні зустрічі.