• In English
 • Для отримувачів субсидій в рамках фінансування Фонду енергоефективності, можливо, виділимо додатково 9%, - Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 29 березня 2018 року о 16:46

  Одним із завдань Фонду буде часткове повернення субсидій на фінансування заходів з енергоефективності. Коли в 2019 році почнеться монетизація субсидій, то в будинках, де проведена модернізація, частина зекономлених субсидій повинна повертатися до Фонду.

  Про це заявив Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

  За його словами, Фонд буде запущений саме для роботи з багатоповерхівками. «Ми розраховуємо, що до Фонду прийдуть ОСББ, не важливо - є у них субсидіанти чи ні. Якщо субсидіанти блокуватимуть рішення, то, можливо, на їх частку з метою мотивування буде надаватися додаткове співфінансування. Якщо ми готові співфінансувати 40% на ОСББ, то на отримувачів субсидій будуть виділятися додаткові 9%», - підкреслив Геннадій Зубко.

  За його словами, кількість субсидіантів в країні досягла 65%. «Чим менше місто і чим менше багатоповерховий сектор, тим більше там субсидіантів. У ЖКГ повинна прийти точка неповернення. Коли покажемо людям, що є шлях, що дозволяє заощадити до 60% оплати за комунальні послуги, через який пройшли інші будинки, тоді зможемо говорити про зниження субсидування», - впевнений Геннадій Зубко.