• In English
 • Геннадій Зубко: Багато років енергоефективність була другорядним питанням, ми це змінили
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 22 серпня 2019 року о 14:14

  Три роки знадобилось на створення Фонду енергоефективності, і це була важка робота, тому що всі казали: про яку енергоефективність йде мова, є транзит газу, свій газ, це буде завжди, і ніхто його не відключить. Це постійно мусувалося, а енергоефективність впродовж років розглядали як другорядне питання. Але, як показує досвід країн Європи та США, які щорічно вкладають 10 мільярдів доларів в енергоефективність, це питання надважливе і більш комплексне, бо стосується і енергетики, і бізнесу, і транспорту, і житлового сектору.  Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко в ефірі радіо «Новое время».

  «Саме тому ми звернулися до Європейського Союзу, щоб зрушити цей процес з мертвої точки. І ЄС погодився з тим, що Україну потрібно підтримати не  тільки фінансово, а й допомогти імплементувати європейські Директиви з енергоефективності в українське законодавство. Також ЄС спільно з Урядом Німеччини виділив 100 мільйонів євро на створення Мультидонорського фонду, який разом з Фондом енергоефективності співфінансуватиме проекти з модернізації ОСББ», – зазначив Геннадій Зубко.

  За його словами, нині Україна приступила до модернізації тільки першого сегменту – житлового сектору.

  «Поки ми готувалися до запуску Фонду, запустили програму «теплі кредити», яка давала до 30% компенсації громадянам. Вона працює і зараз. Цього року на неї було спрямовано 800 мільйонів гривень. Зараз ми розробили інструменти, законодавчу базу, прийняли 7 законів, залучили кошти та запустили весь механізм роботи Фонду енергоефективності.

  Учора Фонд енергоефективності підписав першу угоду про співпрацю з «Укргазбанком», завдяки чому для ОСББ відкривається реальна можливість отримати кошти на проведення термомодернізації будинків.

  Вже з 3 вересня всі ОСББ зможуть звернутися до «Укргазбанку» та отримати ґрунтовну маршрутну карту, що їм потрібно зробити, щоб скористатися фінансовою підтримкою від держави загальним обсягом 60-70%», – повідомив Геннадій Зубко.