• In English
  • Геннадій Зубко: Амбітне завдання – впровадити в Україні регіональний індекс гендерної нерівності
    Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 07 грудня 2018 року о 12:13

    «Наше амбітне завдання на 2019 рік – запровадити в Україні регіональний індекс гендерної нерівності. І ми вже працюємо над методологією, вірніше над адаптацією методології ПРООН, розраховуємо формули», – повідомив  Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко на Другому Українському жіночому конгресі.

    За його словами, наразі для моніторингу регіонального розвитку використовуються два індекси (за світовою практикою): індекс конкурентоспроможності регіонів та індекс регіонального людського розвитку (довголіття, рівень освіти, рівень життя).

    «Індекс гендерної нерівності (GII) буде окремим коригуючим коефіцієнтом при розрахунку індексу регіонального людського розвитку. Це дуже амбітне завдання, оскільки за цим індексом рейтингуються тільки країни в цілому. Наш індекс буде відображати нерівність у досягненнях між чоловіками і жінками в трьох вимірах: репродуктивному здоров’ї, розширенні прав і можливостей, а також на ринку праці – економічна активність. В результаті ми прагнемо добитись чіткого уявлення про гендерні розриви в основних галузях людського розвитку по кожному регіону», – зазначив Геннадій Зубко.