• In English
 • Гарантована ціна на газ захистить населення від коливань цін, - Олексій Оржель
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 18 грудня 2019 року о 15:32

  Щоб уникнути можливого різкого зростання ціни на газ зимою, українцям встановлять фіксований тариф на газ з 1 січня до 1 травня 2020 року. Йдеться про гарантовану ціну від НАК «Нафтогаз Україна» у  розмірі 6600 грн за тисячу кубометрів з ПДВ без транспортування. Це на 12% нижче ніж було у першому кварталі 2019 року.

  Для чого взагалі гарантована ціна і чи вигідна вона для споживачів?

   З 1 січня 2020 року ціни для населення та промисловості на газ повинні бути ринковими. Зараз механізм оплати відрізняється, адже в Україні сьогодні є дві різні ціни на газ: для населення - 5878 грн за тис. кубометрів і ринкова для промисловості - 7755 грн за тис. кубометрів. Остання змінюється залежно від цін на газ у світі. Для населення ціну на газ контролювала держава, завдяки так званому механізму PSO (спеціальні обов'язки для забезпечення загальносуспільних інтересів). Інакше кажучи, ціна на газ фіксувалася і була здебільшого нижчою за ринкові показники. Але механізм PSO з 1 січня перестане діяти, ціна на газ для населення більше не регулюватиметься  державою, а буде формуватись за ринковими умовами.

  «Якщо ми не отримаємо договір на транспортування газу, можуть бути значні коливання ціни на ринку, - зазначив Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель. - Щоб захистити людей від можливого зростання цін, Уряд разом з Нафтогазом напрацювали ринковий механізм для того, щоб гарантувати ціну від Нафтогазу, яка не буде коливатися і на яку не впливатимуть ні економічні, ні політичні чинники».

  Гарантована ціна автоматично діятиме для всіх українців з 1 січня 2020 року та становитиме 6600 гривень за тисячу кубометрів з ПДВ. Вона була визначена на підставі котирувань на найбільшій європейській газовій біржі і є на 12% меншою, ніж в 1 кварталі 2019 року.

  «Попередньо ми казали, що ціна буде менша на 7%, ніж у першому кварталі 2019 року. Зважаючи на те, що це ринковий механізм, у нас вийшло зафіксувати навіть нижчу ціну. Станом на 6 грудня ця ціна дорівнює 6600 грн з ПДВ, що на 12% менше ніж на початку цього року», - додав Олексій Оржель.

  Детальніше /за посиланням/.