• In English
 • Форум «Україна 30»: важливість «зеленого» переходу для розвитку держави

  Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності, представив пріоритетні напрями роботи для енергетичної незалежності України на панельній дискусії у рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30», ініційованого Офісом Президента України.

  «Зелений перехід» - це не просто світовий тренд, а сьогоднішня реальність, в якій варто і потрібно розвивати  нашу державу. Він передбачає як розвиток сфери енергоефективності в усіх секторах економіки, так і заміщення традиційних енергоресурсів альтернативними видами палива», - пояснив Костянтин Гура.

  Окрім очевидних переваг «зеленого» переходу, Україна має міжнародні зобов’язання з цього приводу, зокрема за Угодою про асоціацію з ЄС, Договором про заснування Енергетичного Співтовариства, Паризькою угодою та новим Європейським зеленим курсом.

  Працюючи у цьому напрямі, важливо імплементувати необхідні директиви ЄС і прийняти вже розроблені законопроекти.

  «Цього тижня у Парламенті заплановано розгляд довгоочікуваного законопроекту «Про енергетичну ефективність». Тож дуже розраховуємо на його підтримку народними депутатами», - нагадав Костянтин Гура.

  Керівник Агентства також повідомив про низку інших вже розроблених законопроектів, які потрібно прийняти: «У Верховній Раді зареєстровано низку ініціатив щодо енергосервісу для інвестування у модернізацію бюджетних установ та об’єктів комунальної сфери. Розроблено пропозицію щодо створення Фонду декарбонізації для фінансування заходів з енергоефективності на підприємствах».

  Окрім цього, Держенергоефективності із партнерами працює над такими механізмами, як:

  - стимулювання встановлення потужностей,  що генерують «чисту» електроенергію для власного споживання;

  - запровадження системи видачі гарантій походження енергії з відновлюваних джерел енергії;

  - розробкою дорожньої карти розвитку водневої енергетики та іншими.

  Підсумовуючи свій виступ, Костянтин Гура акцентував увагу на тому, що «зелений» курс у світі неминучий та вигідний. Навіть за останній рік попри складні часи пандемії в Україні інвестовано 1,3 млрд євро у встановлення 1,6 ГВт потужностей «зеленої» енергетики.

  «Важливо прийняти розроблені законопроекти і тоді «зелений» курс стане можливим, економіка – сильнішою, а витрати на оплату енергоносіїв меншими», - наголосив Костянтин Гура.

  Разом із цим учасники дискусії обговорили плани та необхідні кроки для інтеграції енергосистеми України до європейської, а також значення цього процесу для енергобезпеки країни.