• In English
 • Формула миру Президента Зеленського: досвід України - важливий чинник для зміцнення міжнародних гарантій ядерної безпеки
  Міністерство енергетики України, опубліковано 26 вересня 2023 року о 09:12

  Відбулося чергове засідання співголів робочої групи «Президентська Формула миру: радіаційна та ядерна безпека». Модерував захід заступник Міністра енергетики Ярослав Демченков. У засіданні взяли участь заступник Міністра енергетики Світлана Гринчук, представники держав-співголів робочої групи - Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі, Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Гаель Весьєр, представники дипломатичних місій та міністерств закордонних справ держав-партнерів.

  Сторони обговорили ключові компоненти Концепції: міжнародну співпрацю у забезпеченні правової бази з атомної енергетики з метою запобігання будь-яким формам ядерного тероризму, роль Міжнародного агентства з атомної енергії, підтримку та технічну допомогу з відновлення безпечної експлуатації ЗАЕС під повним контролем України. Окрему увагу приділили коротко- та середньостроковим завданням для забезпечення ядерної безпеки, зокрема посилення співпраці з МАГАТЕ, а також деокупацію ЗАЕС та заходи, повʼязані з відновленням повноцінної та безпечної роботи станції.

  Ярослав Демченков подякував країнам-співголовам - Японії, Чехії та Франції за активну участь у роботі групи. Робоча група продовжує напрацьовувати пропозиції до Концепції першого пункту Формули миру Президента Володимира Зеленського, що включатиме механізми дотримання державами правил радіаційної та ядерної безпеки та в цілому сприятиме розвитку безпечної атомної енергетики.

  Важливо, що засідання робочої групи й обговорення питання ядерної безпеки відбувалося під час 67-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ, в якій бере участь українська делегація на чолі з Міністром енергетики Германом Галущенком.

  Очільник Міністерства неодноразово наголошував, що питання ядерної і радіаційної безпеки стоїть на порядку денному всього світу, воно дискутується на усіх міжнародних зустрічах: «Це не справа війни росії проти України, це справа глобальної ядерної безпеки».

  Учасники робочої групи обговорили також необхідність залучення підтримки Формули миру Президента Володимира Зеленського якомога більшої кількості країн, зокрема країн Глобального Півдня. Україна разом з державами-партнерами працює над зміцненням міжнародних гарантій, ядерної безпеки та безпекових заходів для ефективного вирішення викликів, які постали перед світом.