• In English
 • Фонд енергоефективності допоможе Україні перейти на сучасну модель споживання та обліку енергії, - Олександр Данилюк
  Міністерство фінансів України, опубліковано 21 квітня 2018 року о 18:22

  21 квітня Міністр фінансів України Олександр Данилюк у  Вашингтоні взяв участь у підписанні договору між Україною, Міжнародною  фінансовою корпорацією (МФК), Європейським Союзом та Німеччиною про  створення фонду для підвищення енергоефективності в Україні. Угода  спрямована допомогти Україні зменшити енергетичні втрати у житловому  секторі та скоротити викиди парникових газів.

  Цей мультидонорський фонд буде разом з українським Фондом  енергоефективності співфінансувати проекти з підвищення  енергоефективності в багатоквартирних будинках в Україні та надавати  експертну підтримку для розвитку ринку. Згідно з угодою, на початковому  етапі під управлінням МФК перебуватиме до 53 млн євро фінансування,  наданого ЄС та Німеччиною.

  “Сьогодні ми запустили важливий проект, який стане одним із головних  інструментів для досягнення енергоефективності в нашій країні. Багато  сімей в Україні змушені використовувати велику кількість енергії для  опалення, оскільки старі багатоквартирні будинки втрачають до 50% тепла.  Фонд сприятиме вирішенню цього актуального для України питання шляхом  модернізації таких будинків. Новий проект допоможе Україні перейти на  сучаснішу модель споживання енергії. Проект також сприятиме створенню  близько 75 тисяч нових робочих місць для інженерів, будівельників та  працівників енергетичної галузі”. - зазначив Олександр Данилюк під час  церемонії підписання.

  "Ми раді підтримати заходи для енергоефективності в українських  будинках, які матимуть безпосередній вплив на повсякденне життя  українців та стимулюватимуть розвиток місцевої економіки. Я радий, що ми  маємо такого досвідченого партнера як Міжнародна фінансова корпорація  для ефективної реалізації цієї програми з українським урядом” , -  сказав Йоханнес Ган, Комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення.

  "Зміна клімату є глобальною загрозою, і для її усунення потрібні значні  інвестиції. Це партнерство є важливим кроком, який дає нам можливість  використовувати державні кошти для залучення ресурсів приватного сектору  та збільшення інвестицій у заходи, що запобігають зміні клімату та  підвищують енергоефективність в Україні ", - підкреслив Виконавчий директор МФК Філіп Ле Уору.

  Свеня Шульце, Федеральний міністр Німеччини з охорони навколишнього середовища, збереження природи та ядерної безпеки,  наголосила: "Енергоефективність - це інвестиції в майбутнє: вона  підвищує безпеку, створює робочі місця та покращує стан навколишнього  середовища. Створення ФЕЕ допоможе Україні перетворити дотації на  інвестиції та знизити тиск на державний бюджет".

  Довідка:
  Фонд енергоефективності України, що був створений за активної участі  команди Мінфіну - це новий інструмент реалізації проектів  енергомодернізації держави – як на рівні домогосподарств, так і на рівні  юридичних осіб. Робота Фонду регламентується законодавством України, а  його бюджет формується за рахунок коштів Державного бюджету та коштів  від міжнародних партнерів України. Фонд надаватиме кошти для реалізації  проектів термомодернізації, впровадження ефективних систем моніторингу  та управління, встановлення ефективних опалювальних та охолоджувальних  систем та обладнання, а також заміну наявних систем та обладнання на  ефективніше. Формою надання коштів стане часткове відшкодування вартості  заходів з енергоефективності фізичним та юридичним особам.

  МФК - це член Групи Світового банку, який є найбільшим глобальним  інститутом розвитку, що фокусується на приватному секторі країн, ринки  яких формуються. Працюючи з понад 2000 компаній в усьому світі,  Корпорація використовує капітал, експертизу та вплив, щоб розбудовувати  ринки та створювати можливості в найрізноманітніших частинах світу. У  2017 фінансовому році обсяг довгострокових інвестицій МФК у країнах, що  розвиваються, досяг рекордної суми $19,3 млрд.