• In English
 • Фонд часткового гарантування кредитів працює для підтримки малих та середніх фермерів

  В Україні запрацював Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві. За словами Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, діяльність Фонду спрямована на підтримку дрібних, малих та середніх фермерів, які обробляють землю до 500 га.

  “Ще кілька років тому ми почали шукати додатковий інструмент, щоб зацікавити банки кредитувати саме таких клієнтів. У яких часом навіть застави не вистачає для отримання кредиту. Фонд гарантуватиме перед українськими банками покриття до 50% зобов’язань по кредиту. Це хороший інструмент для невеликих аграріїв, щоб мати можливість отримувати кредити”, - наголосив Міністр.

  Він також зазначив, що коштів для ефективної роботи фонду достатньо і закликав банки інвестувати в розвиток фермерських господарств.

  Фонд співпрацюватиме з банками щодо кредитування фермерів, які обробляють до 500 гектарів земель. Позичальники зможуть отримати інвестиційні кредити на термін до 7 років, кредити для купівлі землі до 10 років, та обігові кошти на строк до 3 років, з максимальною сумою кредиту на одного позичальника 30 млн грн. Гарантії Фонду матимуть позитивний вплив на розвиток земельного ринку.

  Щоб отримати доступ до гарантій Фонду фермер має бути зареєстрованим в Державному аграрному реєстрі.

  «Створюючи Фонд часткового гарантування кредитів, Група Світового банку та Європейський Союз демонструють свою рішучу підтримку довгостроковому процвітанню сільського господарства в Україні. З метою задоволення основних фінансових потреб малих фермерів в умовах російського вторгнення в Україну, Фонд вирішуватиме такі важливі питання, як придбання сільськогосподарських земель, фінансування сільськогосподарської техніки та обладнання, а також задоволення операційних потреб малих фермерських господарств», – сказав керівник Світового банку в Україні Геворг Саркісян.

  Фонд достатньо капіталізований для початку діяльності завдяки гранту в розмірі 10 мільйонів євро, який наданий Європейським Союзом для Проекту Світового банку «Зміцнення Фонду часткових кредитних гарантій у сільському господарстві».

  Довідково

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві є небанківською фінансовою установою, засновником якого є Кабінет Міністрів України. Над створенням та запуском Фонду разом Мінагрополітики працювали представники Світового банку та Європейського Союзу.