• In English
 • Фахівці інформаційних структур оборонних відомств України та Грузії обмінялися досвідом розбудови стратегічних комунікацій
  Міністерство оборони України, опубліковано 29 жовтня 2018 року о 15:43

  У рамках візиту в Україну делегації Міністерства оборони Грузії сьогодні, 29 жовтня, у Києві відбулася робоча зустріч фахівців інформаційних структур вітчизняного оборонного відомства з грузинськими колегами з питань розвитку стратегічних комунікацій.

  Від української сторони участь у заході взяли офіцери інформаційних структур Міністерства оборони України та Збройних Сил України.

  Міноборони Грузії представляли фахівці Департаменту стратегічних комунікацій та зв’язків з громадськістю.

  До участі у заході долучилися також іноземні радники та представники Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.

  Метою зустрічі був обмін набутим досвідом у сфері стратегічних комунікацій, сприяння подальшому співробітництву в питаннях розбудови системи Стратком та протидії гібридним загрозам.

  На початку заходу представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький поінформував грузинську делегацію щодо змін безпекової ситуації на Сході України, починаючи з 2014 року і по теперішній час.

  З доповіддю “Про особливості та основні виклики інформування громадськості під час ведення бойових дій на власній території” перед учасниками заходу виступила прес-секретар Міністра оборони України полковник Вікторія Кушнір. Вона, зокрема, поінформувала грузинську сторону про основні принципи функціонування інформаційних структур вітчизняного оборонного відомства, формування іміджевої політики Міноборони України, реагування на критику, боротьбу з інформаційними вкидами та фейковими новинами, які потрапляють у вітчизняний інформаційний простір внаслідок інформаційної війни, розв’язаної проти України.

  Питанням створення системи інформування громадськості в районі проведення операції Об’єднаних сил у Донецькій та Луганській областях був присвячений виступ начальника Управління комунікацій та преси Міноборони України полковника Олексія Чернобая. Офіцер поінформував грузинських колег про становлення та розбудову вертикалі інформаційних структур по зв’язках з пресою в районі проведення операції на Сході України, розповів про порядок акредитації представників цивільних медіа для роботи в районі ведення бойових дій, поділився практичним досвідом прес-служби українського військового відомства у питаннях започаткування та подальшого функціонування інституту прес-офіцерів.

  Також представники Міноборони Грузії ознайомилися із системою та основними завданнями структур цивільно-військового співробітництва та зв’язків з громадськістю Збройних Сил України.

  Окрім того, в рамках практичного обміну досвідом з грузинськими фахівцями, представник Відділу координації стратегічних комунікацій та моніторингу Міноборони України розповів про основні принципи розбудови та функціонування системи стратегічних комунікацій вітчизняного оборонного  відомства.

  Під час візиту до Міністерства оборони України учасники делегації Міноборони Грузії взяли участь у церемонії вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України.

  Візит грузинської делегації до України триватиме по 31 жовтня. Як планується, представники Міноборони Грузії відвідають низку пам’ятних місць столиці України, зокрема Меморіал жертв голодомору, Національний музей історії України у Другій світовій війні, матимуть зустрічі з керівництвом та персоналом Центральної телерадіостудії Міноборони України, військовими журналістами радіо “Армія-FM”, а також з курсантами одного зі столичних військових вишів.