• In English
 • ЕСКО через PROZORRO працює: затверджено істотні умови ще 6 договорів для впровадження енергосервісу у навчальних закладах Київщини

  Цього тижня Баришівська районна рада Київської області затвердила істотні умови для 6 договорів із впровадження енергосервісу у навчальних закладах на загальну суму більше 14 млн гривень.

  «Погодження істотних умов є важливим етапом впровадження енергосервісу, адже таким чином місцева влада надає гарантії повернення інвесторам вкладень в енергоефективні заходи», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  ЕСКО-тендери відбулися через Систему публічних електронних закупівель «PROZORRO». За умовами договорів у 5 навчальних закладах району планується встановлення ІТП, що дозволить отримати до 20% економії теплової енергії.

  Ще в одній школі передбачається термомодернізація будівлі, що дасть змогу зменшити споживання тепла до 50%.

  Як пояснив радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, завдяки досягнутій економії енергоресурсів ЕСКО-інвестор повертатиме вкладені в енергоефективні заходи інвестиції, а місцеві бюджети заощаджуватимуть кошти на оплаті комунальних послуг. Безперечно, позитивним ефектом стане тепло та комфорт у приміщеннях шкіл.

  «Прийняте районною радою рішення щодо затвердження істотних умов доводить ефективність ЕСКО-тендерів через систему PROZORRO. Якщо у 2016 р. було оголошено 20 ЕСКО-тендерів, то зі стартом модулю ЕСКО в системі PROZORRO наприкінці 2017 р., маємо сьогодні вже понад 260 оголошених ЕСКО-тендерів. З них 59 аукціонів завершено та найближчим часом буде затверджено істотні умови і підписано ЕСКО-договори», - наголосив Сергій Савчук.

  Докладніше за ходом закупівель можна слідкувати в онлайн-режимі на сайті https://prozorro.gov.ua, обравши у розділі «Процедура» вкладку «Відкриті торги для закупівлі енергосервісу».